Reklama [góra]

Dni Mieszkowic w 2019 roku nie będzie. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę spalonej kamienicy


Święta Mieszkowic w 2019 roku nie będzie. Ta największa impreza plenerowa w gminie została odwołana. Gmina poinformowała, że środki finansowe, które miały zostać przeznaczone na organizację, zostaną wykorzystane przy odbudowie kamienicy, która spłonęła w październiku 2018 roku. 

– Uprzejmie informujemy, że w związku z pożarem budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, przy ul. Słowackiego 1, który miał miejsce w dniu 31 października 2018 r. w Mieszkowicach, tegoroczne Święto Mieszkowic zostaje odwołane. Środki finansowe, które gmina poniosłaby na organizację w.w. imprezy, wykorzystane zostaną na odbudowę spalonej kamienicy – głosi komunikat opublikowany na stronie Urzędu Miejskiego. 

Dni Mieszkowic odbywały się co roku na przełomie czerwca i lipca. W ubiegłym roku gwiazdą imprezy był zespół Classic, zagrali też Etna i Coolersi. 

Do pożaru budynku komunalnego w Mieszkowicach doszło 31 października, w wyniku tego zdarzenia zniszczeniu uległa kamienica, w której mieszkało osiem rodzin. Łącznie poszkodowanych zostały 23 osoby. Częściowo zniszczony został prywatny budynek, w którym zamieszkiwały dwie rodziny. Niedawno 200 tys. złotych na odbudowę kamienicy przekazał samorząd Województwa Zachodniopomorskiego

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.