Reklama [góra]

Kolejne załamanie pogody w regionie. Będzie silnie wiać


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, gołoledzią i zawiejami śnieżnymi w województwie zachodniopomorskim. Od poniedziałku (14 stycznia) w cały województwie zachodniopomorskim obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia. 

W poniedziałek i we wtorek (tj. 14 i 15 stycznia) synoptycy prognozują wiatr, który w porywach może osiągać 70 km/h, a lokalnie 80-90 km/h. Miejscami na obszarze województwa prognozuje się też spadek temperatury powietrza i gruntu poniżej 0°C. Spowoduje to oblodzenia mokrych nawierzchni dróg oraz chodników. Możemy się spodziewać takich utrudnień jak zaspy, złamane gałęzi, a nawet uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji oraz utrudnienia komunikacyjne.

To pierwszy stopień zagrożenia na trzy możliwe skale. Po raz kolejny wydano drugi stopień zagrożenia hydrologicznego. Służby apelują o ostrożność i śledzenie prognoz pogody w mediach. Pogoda uspokoić się ma dopiero w środę 16 stycznia.

Na zdj. Tak wyglądała droga w okolicach niemieckiego Mescherin (popularna trasa Gryfino - Szczecin) w poniedziałek około godziny 13:00. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.