Reklama [góra]Jerzy Owsiak wraca do kierowania fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [video]


Jerzy Owsiak zapowiedział powrót do kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy:  Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem fundacji  oświadczył w filmiku opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych po pogrzebie Prezydenta Adamowicza. 

W filmie opublikowanym na stronie WOŚP na facebooku tłumaczył, że ostatnie wydarzenia w Gdańsku sprawiły, że „świat się zawalił”. W poniedziałek na konferencji prasowej Owsiak poinformował, że rezygnuje z funkcji prezesa fundacji. Po tej wiadomości w całym kraju zaczęto organizować wiece poparcia dla Jurka Owsiaka. Ludzie domagali się jego powrotu do kierowania WOŚP-em. 


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa bożonarodzeniowa impreza charytatywna na świecie. Akcja została stworzona przez Jurka Owsiaka, który kieruje nią od 27 lat. Jej zwieńczeniem jest tzw. finał, organizowany w drugi tydzień stycznia. Do tej pory WOŚP wsparł tysiące szpitali i placówek medycznych. W ramach podziękowań za finał, fundacja w sierpniu organizowała Przystanek Woodstock.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.