Reklama [góra]

Nie dajcie się nabrać na nowy łańcuszek dotyczący praw autorskich na Facebooku


Na Facebooka powrócił łańcuszek zawierający oświadczenie o prawach autorskich. Użytkownicy portalu masowo go kopiują i umieszczają na swoich profilach. Takie działanie nic nie daje, ponieważ każdy użytkownik portalu w momencie rejestracji zaakceptował regulamin. 

Treść łańcuszka brzmi następująco (pisownia oryg.):
NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej

Wiele osób dało nabrać się na łańcuszek, który kilka miesięcy temu również krążył po Facebooku. Takie jednostronne oświadczenie nie jest wiążące dla firmy Marka Zuckerberga. Jedynym sposobem na „zniknięcie” z facebooka jest usunięcie konta lub zdjęć. Przypominamy, że każdy użytkownik tego portalu zawarł umowę z Facebookiem w momencie rejestracji, od tego momentu każdego użytkownika obowiązuje regulamin, który możemy znaleźć tu [kliknij].

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.