Reklama [góra]Niezwykły koncert w Schwedt!


Ponad 7 milionów widzów na całym świecie. Występ na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Hipnotyzująca muzyka, zapierająca dech w piersiach choreografia i wschodnie sztuki walki. DRUM TAO, japońscy samuraje bębna, wracają do Europy z nowym show. 26 stycznia wystąpią w Schwedt.

Odkąd w 2004 roku pojawili się na renomowanym festiwalu Fringe w Edynburgu, nie przestaje być o nich głośno. DRUM TAO można śmiało określić mianem światowego fenomenu. Pielęgnując tradycję japońskich bębnów stworzyli unikalne połączenie muzyki, tańca i sztuk walki. Podczas występów korzystają również z takich instrumentów jak gong, japoński flet, koto, czy marimba. Zespół wywodzi się z Japonii, ale w ich twórczości pojawiają się też wpływy koreańskie czy indonezyjskie.

To ponad 30-osobowa grupa, która posiada swoje własne centrum treningowe – „Grandioso” na wyspie Kiusiu. Ich występy są tak wymagające pod względem fizycznym, że członkowie zespołu ćwiczą niczym wyczynowi sportowcy lub legendarni samuraje. Legenda głosi, że podczas pierwszych 10 lat działalności zespołu z „Grandioso” uciekło 400 rekrutów. Wszystko przez wspomniany wcześniej reżim treningowy.

Nie ma się co dziwić – w końcu DRUM TAO to prawdziwi wojownicy (i wojowniczki). Ich występy są niezwykle energetyczne, a średnica bębnów, na których grają, dochodzi nawet do 1,7 metra! Ich nowe show „Drum Heart” zostało wzbogacone o kolejne elementy, m.in. pokaz efektów laserowych. Grupą zachwycali się dziennikarze m.in. „Newsweeka”, „Edinburgh Evening News” czy „Chicago Tribune”. „Herald” napisał o nich: „Nieziemsko sprawni i doskonale wytrenowani […] Niesamowici […] W pełni zasługują na każdą otrzymaną owację na stojąco.”

26 stycznia grupa wystąpi na scenie głównej teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt. Dla mieszkańców naszego regionu to wyjątkowa okazja, by zobaczyć zespół na żywo. 

Bilety można kupić tutaj:
Dalsze informacje: www.theater-schwedt.de
Rezerwacja: 0049 3332 538111 lub mailowo: kasse@theater-schwedt.de

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.