Reklama [góra]Nowy wóz bojowy trafił do strażaków


Pięć komend PSP na Pomorzu Zachodnim wzbogaciło się o nowe, w pełni wyposażone wozy strażackie.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do komendy powiatowej w Myśliborzu. To inwestycja rzędu niemal 7 mln zł. Na tę kwotę złożyły się rządowe pieniądze – prawie 5 mln zł, dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środki samorządowe.

 Modernizacja służb i wyposażenie tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, w jak najlepszy sprzęt to jeden z priorytetów pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – podkreślał podczas uroczystości wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.  Uroczystość jest dowodem na pozytywne efekty tej pracy. Chciałbym serdecznie podziękować ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu za zaangażowanie i wsparcie zakupu pojazdów.

Wojewoda dodał, że nowe jednostki gwarantują wzrost poziomu bezpieczeństwa obywateli, ale też poprawią bezpieczeństwo pracy strażaków.

– Dziękuję wszystkim strażakom za poświęcenie i serce, jakie wkładacie w Waszą pracę. Życzę Wam, by te samochody nigdy Was nie zawiodły, by spełniły wszystkie oczekiwania. Chciałbym też życzyć i sobie i Wam, by paradoksalnie pojazdy były jak najmniej używane, by do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej – mówił wojewoda Tomasz Hinc.

 Źródło: ZUW

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.