Reklama [góra]

Przekaż 1% podatku na stowarzyszenie Nasze Aksamitne Mirowo


Stowarzyszenie Nasze Aksamitne Mirowo zostało zarejestrowane 13 lutego 2018 roku. Skupia mieszkańców wsi Mirowo w gminie Moryń. 

Idea ta zapoczątkowana została podczas zajęć Europejskiej Akademii Sołtysa w 2013 roku, zorganizowanej w świetlicy w Mirowie. Jako grupa zorganizowaliśmy około 40 przedsięwzięć z udziałem mieszkańców wsi, jak i gości z całego powiatu, takich jak warsztaty rzeźbiarskie, ogrodnicze, festyny rodzinne, Aksamitny Festiwal z finałem konkursu na Aksamitną Zagrodę i wiele innych. Działalność mieszkańców została doceniona przez nominację do Nagrody Starosty Powiatu Gryfińskiego w kategorii „kultura”.


– Nasza działalność skierowana jest bezpośrednio do mieszkańców wsi, chcących angażować się społecznie, aktywnie spędzać czas, poszerzać swoją wiedzę, realizować się twórczo, nawiązywać nowe kontakty, poznawać i tworzyć historię regionu oraz jej tradycje. Chcemy zainwestować w infrastrukturę i uratować zabytkowe budynki remizy i kuźni jako miejsc na organizowanie różnego rodzaju warsztatów dla mieszkańców i turystów oraz jako przystanek rowerowy i miejsce wypoczynku. Mamy też zamiar odtworzyć starą aleję owocową, łączącą naszą wieś z nowo powstałą ścieżką rowerową, stanowiącą część Trasy Pojeziernej. Mamy w planie również remont świetlicy wiejskiej, która posłuży jako zaplecze socjalne i edukacyjne – informuje stowarzyszenie Nasze Aksamitne Mirowo.

W tym roku stowarzyszenie podpisało porozumienie z Fundacją Kamienica 1 ze Szczecina i przystąpiło do ich akcji „1%  Wspólny Cel”. Dzięki temu wasz 1% podatku może wspomóc nasze działania, wpisując w zeznanie podatkowe PIT nr KRS: 0000377928 oraz w rubrykę cel szczegółowy treść: „Wspieramy Nasze Mirowo”.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.