Reklama [góra]

Wernisaż prac malarskich Mai Ostrowskiej z Morynia


Każda wystawa malarska to doświadczenie, przenikanie do innego świata – świata malarza, jego stylu i techniki. 

Wernisaż prac malarskich Mai Ostrowskiej, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej ProMedia w Szczecinie, to wydarzenie wyjątkowe i znaczące dla miłośników malarstwa gminy  Chojna, jak też dla rodziny i przyjaciół.

Maja pochodzi z Morynia, jest uczennicą drugiej klasy Liceum Plastycznego w Szczecinie. Uczestniczy w różnych wystawach i plenerach, na swoim koncie ma liczne sukcesy, zdobyła wiele znaczących w środowisku nagród. Jest wyróżniającą się uczennicą, jej talent i możliwości zwróciły uwagę pedagogów – artystów, przyznano jej Stypendium Artystyczne Miasta Szczecin. 

W 2016 roku jej sylwetkę przedstawił „Rocznik Chojeński”, wielokrotnie jej prace prezentowane były na autorskich wystawach w placówce Centrum Kultury w Chojnie.

Wystawa pt. „Paskudy” to zbiór prac przedstawiających portrety niezwyczajnie wyglądających postaci. W naszym wyidealizowanym świecie pięknych fotografii i wystudiowanej urody człowiek wydaje się doskonały, nieobarczony problemami życia codziennego i skutkami przemijającego czasu. Jaka jest rzeczywistość? Zafascynowana postacią Maja Ostrowska próbuje dociec prawdy, przekonać nas, że „niepiękny” jest atrakcyjny, intrygujący, przyjazny i prawdziwy. 

Uczestnicy wystawy, zaproszeni goście byli pod wrażeniem dojrzałości warsztatowej Mai, jej stylu i oryginalności, ale przede wszystkim dojrzałości artystycznej. 

Młodej plastyczce udało się stworzyć artystyczne wizerunki, ukazać podobieństwo oraz osobliwe cechy charakteru portretowanych osób.


Źródło: CK Chojna

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.