Reklama [góra]

Zagraj w „Burzę nad Warszawą” – patriotyczną grę planszową


Przy współpracy Stowarzyszenia Gryfiński Ruch Patriotyczny i Adama Czarniawskiego, nauczyciela historii w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie, oraz dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej, zostanie zorganizowana w dniu 01.02.2019 (piątek) w godz. 10-14 sesja gry planszowej pt. „Burza nad Warszawą”. 

Gra planszowa „Burza nad Warszawą” zaprojektowana przez uczniów szczecińskiego Technikum Informatycznego SCI, wygrała pod koniec zeszłego roku konkurs „BohaterON w Twojej Szkole” pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. „Burza nad Warszawą” to kooperacyjna gra turowa, w którą można zagrać indywidualnie, jak również w kilkuosobowej grupie.

Celem graczy, którzy wcielają się w role Powstańców Warszawskich, jest powstrzymanie jednostek niemieckich od całkowitego zniszczenia Warszawy i pokonanie głównego niemieckiego dowódcy. Gracze muszą ze sobą współpracować, wspierać siebie wzajemnie w walce z jednostkami niemieckimi, wymieniać się ekwipunkiem i dokumentami, aby doprowadzić do pokonania trzech niemieckich kapitanów, a następnie niemieckiego dowódcy. 

Serdecznie zapraszamy na publiczny pokaz gry z możliwością zagrania! Jeżeli chcesz wcielić się w Powstańców, m.in. Witolda Pileckiego, Danutę Szaflarską czy Stanisława Sosabowskiego „Stasinka” i bronić stolicy – ta gra jest właśnie dla Ciebie!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.