Reklama [góra]

Co burmistrz i starosta robili na samej górze Bramy Świeckiej w Chojnie? [foto] [video]


Widać już pierwsze efekty prac na Bramie Świeckiej w Chojnie. Trwa pierwszy etap renowacji zabytku, który nadzoruje Starostwo Powiatowe w Gryfinie. 

W środę (tj. 27 lutego) inwestycję monitorowali przedstawiciele powiatu i gminy, którzy osobiście weszli na samą górę baszty, by zobaczyć efekty prac. 

 To inwestycja Skarbu Państwa, za którą jest odpowiedzialny starosta. Dosyć długo zabiegaliśmy o środki finansowe, udało nam się zgromadzić 260 tysięcy i za tę kwotę są robione te podstawowe prace zabezpieczające. Widać, po wizycie u góry, że wyglądają solidnie i pięknie – mówi nam starosta Wojciech Konarski


Zabytek został przejęty przez Powiat Gryfiński. Władze powiatu chciałyby w przyszłości w całości wyremontować obiekt i udostępnić go mieszkańcom. 

Korzystając z okazji, zapytaliśmy burmistrz Barbarę Rawecką o drugą bramę, która znajduje się w centrum Chojny, czyli Bramę Barnkowską. – Póki co brama jest wydzierżawiona, ale mamy pomysł na to, aby ją zagospodarować i przeznaczyć w części na galerię, która będzie zaczątkiem muzeum.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.