Reklama [góra]Ferie zimowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach za nami [foto]


Ferie zimowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach za nami. Co przez ten czas się wydarzyło? Oto podsumowanie aktywnie spędzonych dwóch tygodni.

W ramach akcji prowadziliśmy zajęcia plastyczne – instruktor Barbara Nowicka. Uczestnikami były osoby od lat 6 do 15. Młodzi artyści malowali farbami temperowymi, wykonali róże z krepiny i dekoracje przestrzenną – kwiaty z serwetek ażurowych. Zdobili też przedmioty metodą decoupage oraz wykonali świeczniki ze słoików dekorowanych sznurkami, koronkami i wstążkami. 
Na warsztaty przychodziło systematycznie około 12 uczestników, ale ogółem naszą pracownie odwiedziło 25 osób. 
Codziennie trwały zajęcia integracyjne połączone z rytmiką i zabawą, które prowadzili instruktorzy Danuta Panek i Zbigniew Ciszek. Zabawa to najlepszy sposób na naukę poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej. W sposób wesoły i dynamiczny uczono tego w MGOK.

Wspólne śpiewanie to kolejna propozycja dla chcących spróbować swoich sił artystycznych, a w grupie raźniej. Po okiem instruktora Z. Ciszka spora, bo aż 15 osobowa grupa, szlifowała swoje możliwości wokalne.
Od godziny 12:00 codziennie sala była otwarta dla miłośników gier towarzyskich i planszowych. Rozegrano miniturnieje w warcaby i grę „statki”.

Pracownicy Muzeum Mieszkowice przeprowadzili dnia 1 lutego gry historyczne i zabawy połączone z musztrą wojskową.

Spotkanie z historią odbyło się 8 lutego w ramach gry planszowej pt. „Burza nad Warszawą”, która przeprowadzili w MGOK wraz ze swoim opiekunem uczniowie ze Szczecina jej autorzy i pomysłodawcy.

Dla wszystkich milusińskich odbył się w czwartek 31 stycznia bal karnawałowy. Grał i zabawiał dzieci Z. Ciszek, a zabawy integracyjne i konkursy prowadziła D. Panek. Dzieci przyszły pięknie poprzebierane. Wesoła, dwugodzinna zabawa upłynęła bardzo szybko.

Słodki poczęstunek – dekorowane ciasteczka – był przygotowany przez dzieci pod kierunkiem Beaty Wawruszczak na warsztatach kulinarnych.

Wesoły spektakl teatru dla dzieci ART KRAK z Krakowa „Lodowa Kraina” na motywach bajki o księżniczce Elzie był finałem tegorocznych ferii zimowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach.

fot.: MGOK Mieszkowice

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.