Reklama [góra]

Kolejne miasto rezygnuje ze swojego święta. Burmistrz mówi o oszczędzaniu [video]


To już kolejna gmina, która postanawia zrezygnować z organizacji Dni Miasta. Tym razem chodzi o Trzcińsko-Zdrój. Gmina boryka się z problemami finansowymi. W ostatnich dniach rozpoczęto proces reorganizacji szkół, stąd również decyzja o tym, aby zrezygnować z wielkiej miejskiej imprezy. 

– Gmina Trzcińsko-Zdrój znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Nie tylko zostały obcięte budżety jednostkom organizacyjnym [...]. Podjęliśmy decyzję, że dni miasta muszą być odwołane – mówi nam zastępca burmistrza gminy i miasta Trzcińsko Zdrój Barbara Ignaczak.

Zamiast dni miasta zorganizowany zostanie „Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu – Trzcińsko-Zdrój 2019”. Odbywać się on będzie w dniach 31 maja oraz 1 czerwca.– Cały czas nakładamy wielki nacisk na dzieci. One są naszą przyszłością. Niestety muszę stwierdzić, że nie ma ich dużo – mówi nam burmistrz Bartłomiej Wróbel. – Chcemy zorganizować dzień dziecka, taki bogatszy [...], musimy zacząć oszczędzać. Wprowadzamy to od momentu przejęcia przez nas stanowisk. Nie obiecujemy a naprawdę to robimy – dodaje.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 85% oraz budżetu państwa 5% (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.