Reklama [góra]Otrzymałeś maila od Urzędu Skarbowego? Sprawdź, czy nie jest on fałszywy


Na twojej skrzynce pocztowej pojawił się mail zawiadamiający o wszczęciu kontroli skarbowej? Uważaj, bo może być to próba wyłudzenia danych osobowych z komputera. 

 Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej  informuje Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie. Wiadomości elektroniczne, które przychodzą na nasze skrzynki pocztowe (z Krajowej Administracji Skarbowej), mają domenę  @mf.gov.pl. Te fałszywe, na które należy uważać  @o2.pl. W nich podpisany jest Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który, jak się okazuje, nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS.


– W mailu nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa „urząd skarbowy”. Zgłaszający podatnicy informują, że maile są pisane łamaną polszczyzną, a do wiadomości załączone są załączniki, których podatnicy nie otwierali   czytamy w dalszym komunikacie. 

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie jest nadawcą wspomnianych wcześniej maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera. Pracownicy Urzędu Skarbowego apelują, aby nie otwierać takich maili oraz zawartych w nich załączników:  Nie należy otwierać wiadomości ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.