Reklama [góra]Superszybkie BMW będzie siało postrach wśród drogowych piratów [foto]


Nowoczesne radiowozy trafiły do policjantów z Pomorza. Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie otrzyma superszybkie BMW, którym drogowych piratów będą tropić policjanci gryfińskiej drogówki. 


Zakup wszystkich samochodów (dwa auta marki BMW i dwa Fordy Transity) to koszt prawie 2 mln. złotych, który został sfinansowany w ramach programu INTERREG – VA „ Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii  Pomorza Przedniego” nr INT 45.

Celem projektu jest zapewnienie wysokiego stanu bezpieczeństwa w czasie obsługi wypadków na polskich i niemieckich odcinakach dróg wspólnego obszaru transgranicznego.

Nowe radiowozy wyposażone zostały w dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu zdarzeń drogowych. Uczestnicy ruchu drogowego, w sytuacji zaistnienia takiego zdarzenia, będą mogli na miejscu wypełnić niezbędne formularze w swoim języku ojczystym. Natomiast zainstalowane w samochodach translatory umożliwią ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem, co znacząco poprawi poziom zadowolenia z obsługi.

Wyspecjalizowane, nowe pojazdy do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym (APRD) pozwolą na zwiększenie liczby kontroli drogowych w rejonie wsparcia, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia liczby tragicznych w skutkach wypadków. Pojazdy te ze względu na parametry oraz specjalistyczne wyposażenie zapewnią właściwe oznakowanie miejsca zagrożenia lub zdarzenia drogowego oraz poprawią jakość czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku.

Oznakowane i nieoznakowane samochody osobowe z wideorejestratorami poprawią efektywność Policji w zakresie ujawniania naruszeń przepisów ruchu drogowego, polegających zwłaszcza na przekraczaniu dopuszczalnych limitów prędkości.

Nowe, w pełni nowoczesne radiowozy, to: pojazd oznakowany z wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym BMW 330i Xdrive 2.0 185KW (252KM), pojazd nieoznakowany z wideorejestratorem i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym BMW 340i Xdrive 3.0 240KW (326KM) oraz dwa pojazdy oznakowane furgon z zabudową biurową i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym marki Ford Transit Van 2.0 TDCi 125KW (170KM).

fot./źródło: KWP Szczecin

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.