Reklama [góra]

Uczniowski Klub Sportowy wyróżniony przez Polski Związek Piłki Nożnej [foto]


Uczniowski Klub Sportowy z naszego regionu został doceniony przez Polski Związek Piłki Nożnej.


W ostatnim czasie PZPN wystartował z pilotażowym programem certyfikowania szkółek piłkarskich. Do pilotażowej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce 160 podmiotów (szacuje się, że w Polsce działa ok. 4 tys. szkółek).

Zdecydowana większość z nich w pierwszej kolejności może ubiegać się o otrzymanie certyfikatu brązowego, co będzie impulsem do dalszego rozwoju, a także furtką, aby w kolejnych latach starać się o odznaczenia wyższe. Te na dziś przysługiwać będą w zasadzie tylko nielicznym szkółkom.

Wśród wyróżnionych w tym roku jest zaledwie osiem podmiotów reprezentujących województwo zachodniopomorskie: AP Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin, Chemik Police, FALA Międzyzdroje, Kotwica Kołobrzeg, AP Szczecinek, Gavia Choszczno oraz właśnie UKS Dębno.

To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Dębna, tym bardziej, że w całym naszym województwie działa ponad 210 podmiotów odpowiedzialnych za szkolenie dzieci. Ósme miejsce na skalę województwa oznacza niemały sukces.


– Uczniowski Klub Sportowy Dębno został przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wskazany do fazy pilotażowej ze względu na bardzo dużą jakość organizacyjną oraz szkoleniową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży – czytamy w piśmie od PZPN podpisanym przez sekretarza Macieja Sawickiego i Magdalenę Urbańską, dyrektora departamentu piłki amatorskiej.
Źródło: UKS Dębno / PZPN

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.