Znamy zwycięzców Biegowego Grand Prix Dębna [video]

W niedzielę 24 lutego na stadionie sportowym przy ulicy Gorzowskiej odbył się ostatni, czwarty bieg w ramach Biegowego Grand Prix Dębna.
W Biegu Wyzwolenia wystartowało ponad 150 uczestników, którzy do pokonania mieli 8,5 km trasy leśnej. Każdy kto ukończył wszystkie 4 biegi skompletował medal, który składa się z 4 części.
Pierwszy na mecie, podobnie jak we wszystkich poprzednich biegach był Łukasz Hryciuk, z czasem 29.52. Drugie miejsce wywalczył Tomek Osowski 30.13, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Sopata z czasem 31.23.

Wśród kobiet również po raz czwarty triumfowała Barbara Pochranowicz 35.35 Drugie miejsce przypadło dla Moniki Walentynowicz 39.58, a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Kupisz 40.01.

Oprócz sportowej rywalizacji organizatorzy ponownie wyznaczali cel charytatywny. Tym razem zbierano środki finansowe na leczenie oraz rehabilitację Wiktora Kowalskiego z Dębna. Dzięki hojności zawodników udało się uzyskać kwotę 1700 zł.

Pierwsze Biegowe Grand Prix Dębna zorganizowała Netto Grupa Biegowa 42,195 Dębno, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu licznych sponsorów. Rozegrano cztery biegi: Bieg Niepodległości, Bieg Mikołajkowy, Bieg WOŚP oraz Bieg Wyzwolenia.

Źródło: UM Dębno / video: Wiesław Romanowski