Reklama [góra]100 złotych i ryby jako łapówka dla policjantów. Mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia


Rowerzysta poruszał się zygzakiem po całej szerokości jezdni. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom 100 złotych łapówki i... ryby w zamian za odstąpienie od czynności. 

Do zatrzymania doszło w ubiegły czwartek, 28 lutego. Policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali w Cychrach (gmina Dębno) 41-letniego rowerzystę, który poruszał się zygzakiem na całej szerokości jezdni. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany nie chciał jednak ponosić konsekwencji swojego zachowania i zaproponował policjantom inne rozwiązanie.

- Zaoferował stróżom prawa 100 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Dodatkowo aby przekonać mundurowych zaoferował, że dla każdego z nich wręczy ryby w ilości jaką wskażą mu funkcjonariusze. Policjanci nie dali się skusić i zatrzymali rowerzystę - informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Myśliborza. 

Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też za próbę wręczenia łapówki, za co grozi nawet do 10 lat więzienia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.