Reklama [góra]

Jak kupić idealne kolczyki na prezent dla kobiety? Kilka przydatnych wskazówek


Biżuteria to niewielki detal, ale potrafi całkowicie odmienić strój. Wie o tym każda kobieta, dlatego podarowanie jej w prezencie kosztowności będzie niezwykle mile widziane. Szczególnie przydatnym i wdzięcznym podarkiem są eleganckie kolczyki, pasujące do różnych stylizacji. Jak jednak rozpoznać te właściwe, które wywołają uśmiech na twarzy obdarowanej? Poznaj parę trików, dzięki którym nie zgubisz się w gąszczu ofert i wybierzesz idealne akcesoria dla ważnej dla Ciebie kobiety. 

Najistotniejszym szczegółem w kolczykach jest zapięcie 

Brzmi dziwnie? Wbrew pozorom, to nie kształt i detale są najważniejsze w tym typie biżuterii, ale wygoda jej noszenia. Każda dama ma swoje ulubione rodzaje zapięcia, więc przed zakupem warto sprawdzić, jakie kolczyki posiada już w swojej szkatułce z kosztownościami. Wyróżniamy trzy najczęściej spotykane odmiany akcesoriów. 

– Pierwsza z nich to kolczyki-sztyfty, czyli drobne, lekkie świecidełka osadzone na druciku, przekładane przez ucho i blokowane specjalną, niewidoczną w efekcie zatyczką. 

– Drugim rodzajem są akcesoria z otwartym biglem, będącym po prostu drucikiem wygiętym w taki sposób, aby wygodnie przesunąć go przez ucho. Ta biżuteria wygląda efektownie, ale w miesiącach zimowych nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, łatwo ją bowiem zgubić. Nie przepadają za nią także kobiety aktywne na co dzień. 

– Ostatnia odmiana to kosztowności z zamkniętym biglem, zwanym również zapięciem angielskim. Posiadają one zapadkę, w którą wsuwa się drucik, zapobiegając tym samym wypadnięciu biżuterii. 

Pamiętajmy, że często spotykane bigle z metali nieszlachetnych mogą uczulać nawet osoby nie mające alergii. Najlepszym rozwiązaniem są tu więc kolczyki srebrne lub złote. 

Dobierz biżuterię do stylu obdarowywanej kobiety 

Wyjściem, jakie zawsze się sprawdza, jest dyskretne obserwowanie, jakie kosztowności dziewczyna nosi na co dzień. W tym celu możesz zajrzeć do szkatułki z biżuterią, podpytać jej mamy lub przyjaciółki albo „niby przypadkiem” zahaczyć o witrynę sklepu jubilerskiego i zorientować się, które modele wybiera. Jeśli to nie zda egzaminu, pozostaje jeszcze jedno wyjście – kupno klasycznych kolczyków. Biżuteria ze srebra i złota, bez dodatku kamieni szlachetnych albo z diamentami, pasująca do wszystkiego, ucieszy każdą kobietę. Wybierz niewielkie, lekkie kolczyki ważące do 5-6 gramów, ponieważ ciężkie modele mogą być niewygodne dla obdarowywanej. Takie wzory znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Top Silver. 

Pamiętaj, że mniej znaczy więcej, nawet w przypadku biżuterii 

Stylowe, stonowane kolczyki, pasujące do większości stylizacji, zawsze będą dobrym prezentem. Jeżeli natomiast jesteś pewien, że adresatka podarku uwielbia duże akcesoria z kolorowymi kamieniami, śmiało możesz takie kupić. W obu przypadkach pamiętaj o gustownym, skromnym opakowaniu. Wprowadzi ono element zaskoczenia, zwłaszcza gdy wybrane kolczyki są bogate i wytworne, oraz będzie idealnym miejscem na ich późniejsze przechowywanie. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.