Reklama [góra]Komfort to kluczowa kwestia wypoczynku. Jak wybrać idealną sofę do salonu?


Zalety nowoczesnych sof są niezaprzeczalne. Nic więc dziwnego, że coraz częściej meble te stają się integralną częścią naszych salonów. Jednak przy wyborze idealnego modelu może zakręcić się w głowie. Mnogość dostępnych tkanin, wzorów i kolorów sprawia, że nierzadko decydujemy się na rozwiązanie wypróbowane już przez naszego znajomego czy sąsiada. W takim przypadku warto pamiętać, że to, co jest idealnie dopasowane w jego pokoju, niekoniecznie musi wyglądać tak dobrze u nas. Na co zwrócić uwagę, decydując się na własny, jedyny w swoim rodzaju mebel? 

Określ, jak duży jest salon i w którym miejscu będzie stała sofa 

Na samym początku trzeba zastanowić się nad rozmiarami pomieszczenia. Jeśli metraż jest spory, a dodatkowo mebel znajdzie swoje miejsce w centralnym punkcie pokoju, można pokusić się o większy rozmiar sofy. Pasują tutaj zarówno meble designerskie, jak i klasyczne – wystarczy wyróżniająca je bryła, tkanina albo kolor obicia. Zwróćmy uwagę, czy tył sofy również jest gustownie oprawiony materiałem. Dzięki temu będziemy mogli postawić go na środku salonu. Tymczasem małe meble świetnie wyglądają w niewielkim wnętrzu czy nawet w gabinecie, gdzie posłużą na przykład jako dodatkowa sofa gościnna. 

Nowoczesna kanapa jest też idealnym meblem do pokoju nastolatka. Młodzież, chcąc iść z duchem czasu, chętnie wybiera nowatorskie rozwiązania nie tylko w kwestii ubioru, ale także urządzenia własnego pokoju. Wybierzmy nieco mniejszy mebel, na jakim dziecko będzie mogło spędzać czas, ucząc się, odpoczywając, czy goszcząc przyjaciół. Nastolatki uwielbiają zaskakujące kontrasty, dlatego obicie w intensywnym kolorze połączonym ze spokojną czernią czy bielą z pewnością przypadnie im do gustu. 

Funkcjonalność mebla ma znaczenie szczególnie w małym salonie 

Gdy do dyspozycji mamy duże mieszkanie i kilka zagospodarowanych pokoi, sofa w salonie może pełnić głównie funkcję estetyczną. Natomiast kiedy każda powierzchnia w mieszkaniu jest cenna, opłaca się wybrać model rozkładany, z dodatkowym pojemnikiem na pościel lub rzadko używane przedmioty. Doskonałe wyjście to zakup sofy w komplecie z fotelem czy dodatkową pufą, w której można schować koce czy kołdrę. 

Istotnym, choć nie zawsze wysuwającym się na pierwszy plan szczegółem jest trwałość obicia upatrzonej sofy. Zaczyna mieć to szczególne znaczenie, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta, albo kiedy często przyjmujemy gości. Chcemy, by mebel cieszył nas przez lata, dlatego przyglądamy się grubości, gęstości splotu oraz oceniamy odporność na uszkodzenia mechaniczne. Producenci, na przykład Malo Design, oferują najróżniejsze tkaniny, od materiałów aż po ekoskórę, a nawet skórę naturalną. Z łatwością więc wskażemy tę, która idealnie będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.