Reklama [góra]Międzyszkolny Turniej Szachowy w Centrum Kultury w Chojnie


W czwartek 14 marca o godzinie 10.00 w sali Centrum Kultury w Chojnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych, zorganizowane przez Myśliborski Klub Szachowy, Firmę Szach Piotr Czaczka i nauczyciela z SP 2 w Chojnie Pana Jacka Prętkiego. Nagrody ufundowała Fundacja PZU wspierająca inicjatywy edukacyjne oraz sportowe. Turniej adresowany do dzieci i młodzieży z Chojny i okolic, zgromadził 36 zawodników!

Bardzo liczna frekwencja, nawet jak na standardy podobnych zmagań juniorów choćby w Koszalinie, Szczecinie, Gryfinie oraz Choszcznie, gdzie organizowane są od wielu lat imprezy tego charakteru. Szachy w Chojnie odradzają się po wielu latach nieobecności na mapie szachowej Regionu, kiedyś istniał w Chojnie Klub Szachowy, a ze znanych mi szachistów grał w Chojnie Jerzy Klimaszewski obecnie mieszkaniec Barlinka i zawodnik Laskera Barlinek. 


Właściwie reprezentacja szkół: SP nr 1 i SP nr 2 w Chojnie, Gimnazjum w Mieszkowicach i SP w Moryniu, śmiało potwierdza, że był to turniej rangi Mistrzostw Powiatu Gryfińskiego. Po bardzo emocjonujących pojedynkach klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: Klasyfikacja w klasach 1 – 6: 1. Łukasz Kruczek, 2. Kajetan Narewski, 3. Kamila Bronis, 4. Konrad Kaczorowski, 5. Aleksander Skiba 6. Jakub Tylus. Klasyfikacja w klasach 7 – 8 i gimnazjum: 1. Patryk Nowak, 2. Vinsent Rossler, 3. Andrzej Barcz.

Dodatkową nagrodą, dla osób, które zajęły pierwsze i ostatnie miejsca jest możliwość uczestniczenia w 2 darmowych godzinach zajęć, które odbywają się w Centrum Kultury w Chojnie. Na zajęciach będziemy starali się wyeliminować jak najwięcej błędów, zatem zapraszam do ustalania indywidualnych terminów. Podziękowania dla Dyrekcji Centrum Kultury w Chojnie za umożliwienie organizacji turnieju, opiekunom reprezentacji za liczne przybycie podopiecznych, Jackowi Prętkiemu za ponowne wsparcie w przygotowaniu i przebiegu turnieju. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych szachowych imprezach organizowanych w Chojnie! 

Z szachowym pozdrowieniem 
instr. Piotr Czaczka

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.