Reklama [góra]Mieszkaniec Chojny walczy z bólem od wielu lat. Teraz grozi mu nawet amputacja nogi.


Wierzę, że uda mi się ocalić moją nogę przed amputacją. Tyle lat walczyłem o to, by jej nie stracić. Ta noga to samodzielność, bez niej nic nie będzie jak dawniej. Choć tyle już przez nią wycierpiałem, marzę o tym, by ją uratować. Nie chcę być kaleką, zdanym na łaskę innych ludzi, wytrzymam każdy ból, żeby tylko wszystko skończyło się dobrze…


Na stronie siepomaga.pl dobiega końca zbiórka pieniędzy dla mieszkańca Chojny, który od wielu lat zmaga się z poważnym złamaniem kości udowej. 

W 1995 r, Pan Wiesław uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali złamanie kości udowej lewej z przemieszczeniem. Przeszedł ciężką operacje, podczas której noga została zespolona aż 32 śrubami! Po wypadku przyszło mu walczyć o to, co dotąd było dla mnie czymś naturalnym. Połączenie, którego użyto, by zespolić pękniętą kość, w końcu nie wytrzymało i po roku, wtedy, kiedy wydawało mi się, że najgorsze już za nim, noga pękła!

Pan Wiesław został ponownie zoperowany. Po tym zabiegu pogorszyło się samopoczucie Pana Wiesława. Ból, przetoka i codzienne zmienianie opatrunków. Dodatkowo okazało się, że w szpitalu Pan Wiesław został zarażony pałeczką ropy błękitnej. Podwyższone paramenty zapalne i opinie lekarzy potwierdziły najgorsze obawy. Diagnoza to masywne zapalenie kości. Rozpoczęła się walka o nogę – ozonowanie rany, ozonowanie krwi, kolejne operacje, terapie hiperbaryczne. I wreszcie wielka ulga- infekcja kości została pokonana. Infekcja tak… ale czy kość się odbudowała, czy będzie taka silna jak przed wypadkiem?

Teraz jedyną i ostatnią szansą, by uchronić nogę przed amputacją, potrzebna jest pilna operacja w Szpitalu w Otwocku z wykorzystaniem specjalnych implantów z antybiotykiem: Cerament G/V. Aby wypełnić wszystkie ubytki w kości, wyleczyć infekcję i pozwolić kości się odbudować. Potrzebne są cztery ampułki tego leku, które są bardzo drogie.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup preparatu kościozastępczego z antybiotykiem Cerament. Cel to uzbieranie kwoty nieco ponad 30 tysięcy złotych. Do sukcesu brakuje już bardzo niewiele. Wpłaty można dokonać przez stronę siepomaga.pl [kliknij]

1 komentarz:

  1. Witam Państwa czy mógłbym dostać nr telefonu do tego Pana chorego?

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.