Reklama [góra]Nagroda za przemyślane i przyjazne mieszkańcom inwestycje. Chojna wśród innych miast i miasteczekTylko w dobrze zaprojektowanych przestrzeniach publicznych chcemy spędzać wolny czas, a ciekawa koncepcja obiektu użyteczności publicznej może stać się świetnym produktem turystycznym. Lokalne samorządy mogą pochwalić się zrealizowanymi w roku ubiegłym inwestycjami. Najlepsze przedsięwzięcia zostaną nagrodzone przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygnięty zostanie już po raz dziesiąty. Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna lub zrewitalizowana przestrzeń publiczna oraz obiekt użyteczności publicznej lub zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.

Głównym celem konkursu jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej województwa.

Aplikacje konkursowe mogą składać organy wykonawcze jednostek lokalnego samorządu terytorialnego (gminy, powiaty) z województwa zachodniopomorskiego. Mają na to czas do 29 marca 2019 r. Odpowiednie dokumenty należy złożyć w Regionalnym Biurze Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, które odpowiada za przeprowadzenie konkursu (szczegóły w regulaminie - http://rbgp.pl/).

Wyniki konkursu poznamy we wrześniu br.

Nagrodą Marszałka za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną mogą poszczycić się gminy: Biały Bór (Centrum Edukacji Ekologicznej), Chojna (park Dolina Miłości w Zatoni Dolnej), Kołbaskowo (wybudowanie skateparku w Przecławiu) oraz Miasto Koszalin (przebudowa Rynku Staromiejskiego, zagospodarowanie nabrzeża zbiornika retencyjnego na rzece Dzierżęcinka). W gronie wyróżnionych natomiast są gminy: Dobra (dwukrotnie), Świnoujście, Moryń, Dobrzany, Karlino, Drawsko-Pomorskie oraz Szczecin. Miasto Szczecin doceniono za zagospodarowanie terenu zieleńca im. Janiny Szczerskiej (2011), rekreacyjną ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki Płoni w Dąbiu (2012). W roku 2014 wyróżniono promenadę z widokiem na Odrę w ramach przebudowy bulwarów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.