Reklama [góra]Nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z motorowerzystą. Za spowodowanie wypadku grozi mu do 8 lat więzienia


Kierowca Fiata Punto podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. Doszło do zderzenia obu pojazdów, kierowca jednośladu doznał ciężkich obrażeń. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. 70-letniemu kierowcy osobówki grozi nawet 8 lat wiezienia. 


Z ustaleń postępowania wynika, że w 19 sierpnia 2018 r. podejrzany kierował samochodem osobowym marki Fiat Punto. Jechał ona drogą krajową o nr 23 z Dębna do Myśliborza. W tym samym czasie kierujący motorowerem marki Romet jechał tą samą drogą z przeciwnego kierunku. Na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Dalsze doszło do zderzenia obu pojazdów. Ustalenia poczynione w toku postępowania wykazały, że kierujący samochodem osobowym podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, który poruszał się w sposób prawidłowy. Na skutek zderzenia, pokrzywdzony kierujący motorowerem doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Podejrzany o spowodowanie wypadku nie był wcześniej karany a w toku postępowania przyznał się do zarzuconych czynów. Teraz grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

fot. ilustracyjne / archiwum 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.