Reklama [góra]Nowa siedziba Policji w Chojnie? Gmina chce pomóc


Nowy Komisariat Policji może powstać w Chojnie. W jego budowie chce pomóc gmina, która ma możliwość przekazania działki pod ewentualną budowę nowego obiektu. 

- Spotkałam się z Panem Komendantem Wojewódzkim Policji, Panem Komendantem Powiatowym i Komendantem Komisariaty w Chojnie w sprawie związanej z budową nowego komisariatu policji w Chojnie. Rozmawialiśmy w sprawie przekazania działki pod budowę komisariatu, który będzie obiektem na miarę XXI wieku - poinformowała na sesji burmistrz Barbara Rawecka. 

Komisariat Policji w Chojnie znajduje się w ścisłym centrum, przy ulicy Roosevelta. Obiekt od wielu lat nie był remontowany a jego stan jest kiepski. Siedziba policji funkcjonuje tu od lat 80-siątych. Wcześniej mieściło się dowództwo Wojsk Ochrony Pogranicza. Wcześniejsza milicja znajdowała się również na tej samej ulicy ale w budynku gdzie obecnie znajduje się Biuro Podróży. 

Policja musi teraz oszacować czy z ekonomicznego punkty widzenia lepiej będzie wybudować nowy obiekt czy remontować istniejący budynek. 

fot. google

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.