Reklama [góra]Policjanci z bronią i kolczatką przy granicy [foto]


Policyjne radiowozy, kolczatka i funkcjonariusze z bronią - taki widok można było w ostatnich dniach zastać na drodze prowadzącej przez międzyodrze z Gryfina do niemieckiego Mescherin. Policja oficjalnie nie komentowała działań aż do dziś. 

To były wspólne polsko - niemieckie działania, które odbywały się od 12 do 14 marca. Nasze województwo graniczy z Niemcami a Polska należy do strefy Schengen. Wspólne działania przeciwdziałają przestępczości transgranicznej oraz koordynują prawidłową organizację przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działań pościgowych. Podobne działania miały miejsce na terenie całego województwa wzdłuż granicy. 

Działania na terenie zachodniopomorskiego realizowane były w formie zabezpieczenia prewencyjnego w oparciu o posterunki kontrolo – blokadowe czyli w gotowości do natychmiastowego postanowienia blokady w razie konieczności. Zaangażowanych w kontrole było pięć powiatów naszego regionu tj. szczeciński, świnoujski, gryfiński, myśliborski i policki, a całość koordynował Wojewódzki Sztab Policji KWP w Szczecinie.

Podczas trzydniowych działań mundurowi zatrzymali 19 osób. 8 z nich jechało samochodem pod wpływem alkoholu, dwie po narkotykach. Kolejne zatrzymane osoby to kierowca z sądowym zakazem, osoba posiadająca narkotyki oraz dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Policjanci przeprowadzili ponad 5.800 kontroli trzeźwości, zatrzymali 11 praw jazdy oraz 33 dowody rejestracyjne, z drogi odholowali dwa pojazdy. 

Bezpośrednim celem tej formy współpracy jest zapewnienie prawidłowej koordynacji i organizacji przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działań pościgowych. Zaangażowani byli policjanci z prewencji, ruchu drogowego i pionu kryminalnego. Do poszczególnych posterunków zostali również skierowani przewodnicy z psami służbowymi przeszklonymi do wykrywania materiałów wybuchowych oraz środków odurzających.Źródło/fot. KWP Szczecin

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.