Reklama [góra]Ulica Zielona będzie remontowana. Do Chojny popłyną rządowe pieniądze


Podczas konferencji, która odbyła się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył burmistrz Chojny Barbarze Raweckiej promesę na przebudowę ulicy Zielonej. Wartość zadania to ponad 1,2 miliona złotych. 


Po wielu latach mieszkańcy ulicy Zielonej w Chojnie doczekają się remontu drogi, który był obiecywany praktycznie przy każdych wyborach. W listopadzie 2018 roku po silnych ulewach mieszkańcy tej ulicy zostali odcięci od świata po tym jak w drodze zrobiły się olbrzymie wyrwy i dziury. Informowaliśmy o tym w artykule Mieszkańcy odcięci od świata. Droga spłynęła wraz z wodą.

- W skali całego kraju na likwidację skutków klęsk żywiołowych przeznaczyliśmy 1,7 mld zł. Na Pomorzu Zachodnim to nieszczęście dotknęło gminę Chojna w powiecie gryfińskim. Wręczam tylko jedną promesę – poniekąd trzeba się z tego cieszyć. Oznacza to, że natura nas oszczędziła. Z drugiej strony – jeśli do jakichkolwiek nieszczęść by doszło zawsze warto sięgać po pomoc, a ja jako szef MSWiA chętnie jej udzielę podkreślił minister Brudziński.

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Remont powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku. 

Na zdj. Barbara Rawecka i Joachim Brudziński (zdjęcie dzięki uprzejmości Radia Szczecin). 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.