Reklama [góra]Teatralna premiera w szkolnej klasie


Takiego przedstawienia teatralnego chyba jeszcze w Chojnie nie było! Zwykle to widzowie idą do teatru na przedstawienie. Tym razem to teatr przyjedzie do widzów i gościć będzie … w szkolnej klasie. Od wielu lat do tradycji organizacji przedstawień teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt (ubs) należy prezentowanie sztuk teatralnych w szkołach. Mobilny teatr (zwykle to monodramy z jednym aktorem) stara się poruszać tematy, które są interesujące i ważne dla młodzieży.

Po przedstawieniu zawsze organizowana jest rozmowa twórców i wykonawców z widzami, prowadzona przez doświadczonego pedagoga. 29 marca po raz pierwszy takie przedstawienie prezentowane będzie dla polskiej młodzieży w języku polskim. Michał Kuczyński, znany także polskiej publiczności aktor teatru ubs, przygotował wraz z autorem i reżyserem Fredem Apke dwie wersje językowe przedstawienia „Krótka historia mojej triumfalnej porażki”. Polska premiera monodramu odbędzie się w najbliższy piątek w Szkole Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Chojnie.

Teatr w Schwedt planuje, że do końca trwającego sezonu teatralnego i w następnym sezonie „Krótka historia…” zaprezentowana zostanie w szkołach i centrach kultury województwa zachodniopomorskiego jeszcze kilkanaście razy.

Szkoły / nauczyciele zainteresowani teatralnym przedstawieniem w szkole, mogą zgłaszać się do organizatora przedstawień w Polsce – Jakuba Gwita z Teatru Rozmaitości GWITAJCIE w Szczecinie (Tel.: 501126414, mail: j.gwit@teatrgwitajcie.pl).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.