Reklama [góra]Za nami II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady [wyniki] [foto] [video] [podziękowania]


Do Chojny po raz drugi zjechała się młodzież z całej Polski na II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się 9  marca a wokaliści wykonali utwory Kayah, Kasi Kowalskiej i Andrzeja Piasecznego. Rok temu w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 60 uczestników wykonujących piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej, Zdzisławy Sośnickiej oraz Zbigniewa Wodeckiego. 


Jury, jak w zeszłym roku, przyznało nagrodę Grand Prix, miejsca od I do III, wyróżnienia oraz nagrody specjalne w każdej kategorii wiekowej.

Podziękowania

Składamy serdecznie podziękowania sponsorom, bez których nie udałoby się zorganizować festiwalu na tak wysokim poziomie, są to: Powiat Gryfiński, Burmistrz i Radni Gminy Chojna, Bank SGB Chojna, Goodvalley, Apexim AB, Vreespol, Restauracja Ratuszowa, Foto Studio AD, Pracownia Złotnicza Ziemkiewicz, Gryfstone, Stacja Kontroli Pojazdów Łukasz Piotrowski, Trees, Angras2, Przychodnia Weterynaryjna Jagusz, Katarzyna i Stanisław Gałuszka, Tomex Tomasz Kołodyński, Setpol oraz Kwiaciarnia Weranda.

Bardzo serdecznie dziękujemy Patronom honorowym: Staroście Gryfińskiemu Panu Wojciechowi Konarskiemu i Burmistrz Gminy Chojna Pani Barbarze Raweckiej. 

Dyrektor Centrum Kultury w Chojnie – Barbara Andrzejczyk
Koordynator II Ogólnopolskiego Festiwalu Gwiazd Polskiej Estrady – Aleksandra Bałachowska - Jagusz, Paweł Woźnicki

W składzie jury:


Natalia Świerczyńska - na stałe związana z Poznaniem, absolwentka wokalistyki jazzowej poznańskiej Akademii Muzycznej, tutaj mieszka, tutaj tworzy i współpracuje z lokalnymi muzykami. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od skrzypiec, ale to jednak śpiew okazał się być jej największą pasją. Punktem zwrotnym w jej artystycznej drodze był udział w znanym programie wyłaniającym muzyczne talenty The Voice of Poland. W jej duszy gra i jazz i swing! Zafascynowana twórczością i głosem legendarnego Franka Sinatry stworzyła projekt I Love Sinatra z którym od 4 lat ma okazje występować w największych salach koncertowych w Polsce. Dzielenie pasji do śpiewu z innymi to w ostatnich latach ważny aspekt jej muzycznej drogi, ponieważ na co dzień jako nauczyciel śpiewu pracuje w poznańskim Performance Music Studio. Obecnie Natalia pracuje również nad wydaniem autorskiego albumu. 

Joanna Ewa Zawłocka  - wokalistka, - przez lata współtworzyła zespół Miąższ z którym zagrała setki koncertóww Polsce i za granicąi wydała dwa autorskie albumy.Laureatka wszystkich nagród w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej"w 2016 roku. Na codzień gościnnie występuje na scenach festiwali i teatrów. 

Bartosz Rajpold - kontratenor, absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiował również w RoyalConservatory of Music w Hadze. Jest półfinalistą prestiżowych konkursów międzynarodowych (CestiGesangwettbewerb – Innsbruck oraz CanticumGaudium, Poznań). Debiutował w 2009 r. na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w roli Ptolemeusza w operze Juliusz Cezar. Haendla pod dyr. art. Paula Esswooda. W latach 2014/2015 wykonywał role Ottone oraz Narciso w operowej inscenizacji Agrippiny G. F. Haendla w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie pod dyr. art. Lilianny Stawarz i w reż. Natalii Kozłowskiej. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami oraz z zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki dawnej. W 2016 roku, wraz z Mikołajem Rajpoldem stworzył nowatorski projekt “Przełącz się na barok”, łączący muzykę barokową z elektroniką. Założyciel fundacji Performance oraz szkoły muzycznej Performance Music Studio.

Nagrody specjalne w postaci płyt Kayah z autografem: Martyna Maciąg, Martyna Bartosewicz i Kinga Bodzak

Kategoria 11-13 lat

Wyróżnienia:
 • Franciszek Patryn – Zielona Góra
 • NellaMazgiejko - Szczecin
 • Zofia Puzio - Wrocław
 • Jaśmina Wenta - Kołobrzeg
Wyróżnienie specjalne:
 • Michalina Lewandowska - Mieszkowice
III miejsce – Wiktoria Taracińska - Dębno
II miejsce – Adam Skalski – Zielona Góra
I miejsce – Martyna Maciąg - Złocieniec

Kategoria 14-16 lat

Wyróżnienia:
 • Paulina Cholewa - Chojna
 • Wanesa Adamska - Chojna
 • Kacper Karol Kujawski - Szczecin
Wyróżnienie specjalne:
 • Oliwia Maciejuniec - Nowogard
III miejsce – Maja Sułtanowska – Zielona Góra
II miejsce – Michał Słobodzian- Koszalin
I miejsce – Kamil Kilian - Magnuszowice

Kategoria 17-21 lat

Wyróżnienia:
 • Oleksandr Sukhomlin – Warszawa
 • Edyta Tyrcha - Choszczno
 • Julia Widła– Strzelce Kraj
 • Agnieszka Zasuwa - Czarne
Wyróżnienie specjalne 
 • Angelika Maszczak- Przemków
III miejsce – Maja Bogucka - Szczecin
II miejsce – Kinga Bodzak- Zakroczym
I miejsce – Mateusz Pawłowski - Świecie

GRAND PRIX FESTIWALU – Martyna Bartosewicz- Chojna

Nagroda dla wokalisty z Powiatu Gryfińskiego – Wanesa Adamska - Chojna
Nagroda Dyrektora Centrum Kultury – Marta Miller - Starachowice
Nagroda od firmy Goodvalley – Nella Mazgiejko- Szczecin

Nagrody dla uczestników festiwalu dofinansowane z budżetu Powiatu Gryfińskiego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.