Reklama [góra]Zapraszają na imprezę reggae w Cedyni


Na wspólny chillout zaprasza agencja B.D.M.S. i Pizzeria Avanti w Cedyni. W piątek 15 marca odbędzie się tam sesja reggae. 

DJ-e Ozi Broda i Mistalogo zaprezentują dźwięki muzyki reggae oraz dub i tanecznego dancehall. Ilość miejsce jest ograniczona. Bilet wstępu kosztuje 15 zł. Impreza rozpocznie się o godzinie 21:00.  Organizatorzy zapraszają do rezerwacji boksów i stolików, osobiście w lokalu lub pod numerem kontaktowym: 914144368 

Reggae to styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce. Stanowi najbardziej charakterystyczny gatunek muzyki jamajskiej. Światowy rozgłos zyskało w latach siedemdziesiątych dzięki twórczości Boba Marleya, choć wbrew powszechnej opinii nie był on jedynym prekursorem gatunku. Ukształtowało się w wyniku stopniowej ewolucji (polegającej m.in. na spowolnieniu tempa) muzyki ska, poprzez przejściowy styl rocksteady. Charakterystyczny dla reggae schemat rytmiczny, łączący wyrazistą linię basu i beat perkusyjny, określa się mianem riddimu. Reggae jest szczególnie popularne w środowisku ruchu Rastafari.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.