Reklama [góra]Goście ze Szwecji odwiedzili policjantów [foto]


Niecodzienni goście odwiedzili Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu. Z wizytą przyjechali goście ze Szwecji .
W czasie odwiedzin Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu mł. insp. Dariusz Ufnowski przedstawił swoim gościom informacje związane z codziennym funkcjonowaniem jednostki w Myśliborzu.

Omówił zadania jakie na co dzień realizuje Policja oraz wybrane kategorie przestępstw, zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, omówił podejmowane przez myśliborskich funkcjonariuszy działania mające na celu ograniczanie przestępstw a także negatywnych zachowań.

W spotkaniu z naszymi gośćmi uczestniczył także Prokurator Rejonowy w Myśliborzu Grażyna Kozarowska Prokurator Prokuratury Okręgowej, która także przybliżyła gościom ze Szwecji pracę myśliborskiej Prokuratury, omówiła strukturę zarządzanej przez siebie jednostki oraz przybliżyła wybrane kategorie przestępstw oraz odpowiedziała w jaki sposób prowadzony jest nadzór Prokuratorów nad prowadzonymi postępowaniami.

Goście dowiedzieli się jak na co dzień wygląda współpraca Komendy Powiatowej Policjie w Myśliborzu z Prokuraturą Rejonową. Nasi goście dowiedzieli się także jaka była geneza związana z budową nowej siedziby Policji w Myśliborzu, zwiedzili budynek jednostki oraz zapoznali się jakim sprzętem dysponują nasi funkcjonariusze.

W trakcie spotkania nasi goście mieli możliwość zadawania pytań na które zawsze otrzymywali odpowiedzi. Na zakończenie uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie a Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu mł. insp. Dariusz Ufnowski wręczył gościom drobne upominki.

Spotkanie z pewnością pomogło zrozumieć specyfikę pracy jednostek Policji i Prokuratury w naszych Państwach oraz pozwoliło na wymianą doświadczeń, co powinno przyczynić się do podniesienia poziomu prowadzonych przez te organy czynności.

fot. KPP Myślibórz

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.