Reklama [góra]

Messenger niebezpieczną aplikacją? Czytelniczka mogła stracić swoje pieniądze


Oszustwa w internecie stały się popularną metodą na wyłudzanie pieniędzy. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, kiedy do tego dochodzi. Tym bardziej, gdy oszuści potrafią bezczelnie podszywać się pod naszych znajomych.

Przestępcy szukają coraz to nowszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli wyłudzić od nas pieniądze. W ostatnim czasie, opracowali prosty sposób: oszustwo na BLIK. Hakerzy, na portalu Messenger, włamują się na konta naszych znajomych na. W prywatnej wiadomości proszą nas o pożyczenie pieniędzy. "Nasz znajomy" nie prosi o gotówkę a o ratunek w sytuacji, gdzie potrzebuje kodu BLIK. Informacja o aplikacji Messenger szokuje tym bardziej, że ma być ona podobno rzeczywiście bezpieczna. Niestety, oszuści potrafią bezczelnie wykorzystać tam nasze zaufanie - Hej, masz może blika? Mam pilną prośbę [...] Spadasz mi z nieba Natalka ...

- Zorientowałam się, że to nie on bo nazwał mnie po imieniu, gdzie nigdy tak nie robił - mówi nam Natalia - zadzwoniłam do niego. Nic o tym fakcie nie wiedział - Okazało się, że mogło dojść do włamania na konto. Jak to się stało? Najprawdopodobniej oszust wybrał kilku znajomych, z którymi poszkodowany pisał dość często. Dzięki temu, wiedział kogo darzy większym zaufaniem.
Z tego konta, podoba wiadomość poszła do kilkunastu innych znajomych. Na szczęście nikt nic nie wpłacił - Napisałam, że nie mam nic na koncie bo zorientowałam się, że to nie on pisze. Wcześniej czytałam o "oszustwach na BLIKA".

Jak należy się bronić przed taką sytuacją. Przede wszystkim musimy zachować czujność. Takie oszustwo polega na wykorzystaniu naszego zaufania i wprowadzeniu nas w błąd. Przestępca, podczas takiego działania, może popełniać aż kilka przestępstw. Jednym z nich jest właśnie oszustwo.
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
art. 286 par. 1

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.