Reklama [góra]Niekulturalne zachowanie niemieckiego kierowcy [video]


Na lokalnych, często wąskich drogach, bardzo ważna jest kultura jazdy. Przy wymijaniu lub wyprzedzaniu, musimy liczyć na dobrą wolę drugiego kierowcy. Niestety nie wszyscy potrafią się prawidłowo zachować na drodze. Nagranie dwóch wymijających się pojazdów otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Kierowca jadący BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych nie chciał podzielić się miejscem na jezdni w efekcie czego polski kierowca musiał zjechać na trawę. Jak widać na zdjęciu, kierujący BMW miał zdecydowanie lepszą możliwość ustąpienia przejazdu.

Do tego zdarzenia doszło w środę 16 kwietnia na drodze powiatowej z Krajnika Górnego (gmina Chojna) w stronę drogi krajowej nr 26 - Tak o to sąsiedzi z Niemiec zachowują się na polskich drogach - pisze do nas czytelnik, wysyłając materiał filmowy. Na załączonym materiale widzimy, jak kierowca na zagranicznych numerach rejestracyjnych nie ustępuje i nie zjeżdża na pobocze. Tym samym, zmusza polskiego kierowcę do całkowitego zjechania z drogi i zatrzymania pojazdu.

Okazało się, że na tej samej drodze, w tym samym czasie, doszło jeszcze do dwóch takich sytuacji.

5 komentarzy:

 1. Wystarczy zatrzymać się i niech drugi kierowca omija. Jeśli uderzy/otrze się o nasz samochód to on będzie winny, bo my staliśmy a on wykonywał manewr mijania i powinien zachować ostrożność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak znam życie to kierowca na numerach Niemieckich pojazdu to polak bo inaczej by nie postąpił widać ze to swojak .

  OdpowiedzUsuń
 3. Swojak czy nie, albo by zjechał albo by stał tam do tej pory, idiotów za kółkiem mamy ostatnio duże natężenie

  OdpowiedzUsuń
 4. Słoma z butów wychodzi... a raczej smród ze zrytej dyni kierowcy debila

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta droga,to tragedia,nie ma kasy ,żeby poszerzyć,wyasfaltować?Do Doliny Miłości prowadzi aż wstyd,że takie drogi mamy ......

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.