Reklama [góra]

Oszust grasował na terenie Polski i Niemiec. Jest w rękach policji


Prokuratura Rejonowa  skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który dokonał wielu przestępstw, metodą między innymi "na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego". Działał na terenie Polski i Niemiec.

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawca w wieku 35 lat działał na terenie Gryfina, Warszawy, Olsztyna i innych miejscowości w Polsce oraz na terenie Niemiec w okresie od 22 listopada do 2 grudnia 2016 roku.

Mężczyzna działał na kilka sposobów: telefonował do osób pokrzywdzonych, a następnie podczas rozmowy telefonicznej wprowadzał ich w błąd, w pierwszej kolejności informując ich, że jest pracownikiem Poczty Polskiej i ma do doręczenia błędnie zaadresowany list.

Również dzwonił on ponownie i tym razem podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego wskazywał, iż poprzedni telefon był od oszusta, on zaś prowadzi akcję policyjną, której celem jest uniemożliwienie kradzieży pieniędzy pokrzywdzonych. Pod takim pretekstem informował on pokrzywdzone osoby o konieczności przekazania jemu środków pieniężnych.

Tylko w  jednym przypadku udało mu się  wyłudzić  od pokrzywdzonej osoby  kwotę  ponad 19 tysięcy złotych. W innych kolejne 120.000 zł.

Funkcjonariusze Policji ustali sprawcę,  następnie  dokonali jego zatrzymana. Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego zastosowano tymczasowe aresztowanie, które było stosowane także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. 

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

foto/archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.