Reklama [góra]

Podziel się jedzeniem. W Chojnie otworzyli Jadłodzielnie [foto]


Jadłodzielnia to miejsce, do którego będzie można przynieść jedzenie i artykuły spożywcze, które następnie trafią do potrzebujących. Takie miejsce od soboty (tj. 20 kwietnia) będzie funkcjonowało w Chojnie. 

Jadłodzielnia znajduje się w przedsionku budynku byłego kina i domu handlowego przy ulicy Jagiellońskiej. To inicjatywa gminy i Wspólnoty Sant'Egidio. 

Mieszkańcy będą mogli podzielić się żywnością, przyniesione produkty trafią do najbardziej potrzebujących. To miejsce będzie otwarte przez cały okres świąt wielkanocnych. 


- Pomysł zrodził się dużo wcześniej, w trakcie rozmów z młodymi mieszkańcami gminy Chojna, którzy poruszali taki temat, że chętnie podzielili by się posiłkiem a nie ma takiego miejsca - mówi nam burmistrz Barbara Rawecka  i dodaje - dziękuje panu prezesowi Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska za udostępnienie chłodziarki. 


Gmina postanowiła wykorzystać część budynku, który od kilku miesięcy stoi pusty. Obecnie władze miasta złożyły wniosek konkursowy na uzyskanie dofinansowania na rewitalizację obiektu. 

- Chcemy aby w środku znajdowała się świetlica środowiskowa, część przeznaczyć na kino i pracownie - dodaje burmistrz Rawecka. 
1 komentarz:

  1. A zadłużenie już spłacone . Bo można by było je szybko wykorzystać na tak fajny pomysł jw. itd.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.