Reklama [góra]

Teren ścieżek rowerowych aktem wandalizmu


Mimo zabezpieczeń w postaci specjalnych słupków, coraz częściej na zachodniopomorskich drogach przeznaczonych dla rowerów pojawiają się samochody. Kierowcy – wandale, szczególnie upodobali sobie nowe szlaki, powstające w ramach zachodniopomorskich tras rowerowych. Do takich sytuacji może dochodzić również i w naszym regionie.


Znaki zakazu, specjalne słupki, a nawet barierki. Coraz częściej jest to zbyt mało, by zabezpieczyć bezpieczeństwo użytkowników budowanej przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego infrastruktury rowerowej. Zabezpieczenia są często niszczone lub wyłamywane. Każdy chuligański wybryk jest natychmiast zgłaszany na Policję i do straży gminnej. Lokalne władze coraz częściej apelują również do kierowców, żeby przestali niszczyć barierki i jeździć po trasach przeznaczonych dla rowerów. Niestety, takie zdarzenia się powtarzają. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zwraca się do mieszkańców regionu z prośbą o zgłaszanie takich wykroczeń. W przypadku zaobserwowania tego rodzaju wandalizmu prosimy o informowanie o tym Policji. Zgłoszenia można również kierować do straży gminnych.

Realizowany przez Województwa Zachodniopomorskie projekt Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego (szlaki: Velo Baltica, Trasa Pojezierzy Zachodnich, Stary Kolejowy Szlak i Trasa Zielonego Pogranicza) to prawdziwa rowerowa rewolucja na Pomorzu Zachodnim. Już niedługo sieć będzie liczyła 1100 km tras. Jest to możliwe dzięki temu, że nowobudowane odcinki łączą się ze ścieżkami rowerowymi, które zostały zbudowane, bądź są budowane przez lokalne samorządy. Tylko w tym roku ruszy budowa i oznakowanie ponad 270 km tras. Równocześnie będzie prowadzona dokumentacja projektowa dla kolejnych 483 km szlaków. Wszystkie inwestycje są realizowane dzięki dofinansowaniu środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Wysokość wsparcia to blisko 85% wartości wszystkich inwestycji.

fot. ilustracyjne / archiwum

4 komentarze:

 1. Kiedy policja weźmie się za samochody parkujące i jeżdżące po trasie pieszo-rowerowej w Chojnie??Ludzie z wózkami czy na rowerach muszą przeciskać się między samochodami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie ta słynna trasa pieszo rowerowa? W Chojnie nie ma ścieżek rowerowych, bo jakiś imbecyl nie przewidział, że przydały by się. Możnaby z dzieckiem bezpiecznie wyjechać na spacer.

   Usuń
 2. Czy to prawda,że dwie gminy z powiatu gryfińskiego nie podpisały umowy na utrzymanie w czystości trasy rowerowej. Jeśli jest to prawda, to mamy burmistrzów zaściankowych

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawda ..... i takie są fakty

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.