Reklama [góra]Z wizytą w pałacu prezydenta Słowenii [foto]


Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej wraz z nauczycielami, w dniach 25-29.03.2019r., wyjechali do słoweńskiej szkoły -Primary School Majde Vrhovnik w Lublanie (slo. Ljubljanie) aby wziąć udział w drugim spotkaniu projektowym Erasmus+ „ Our national treasures through the eyes of children”. Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie 2018r. w Hiszpanii.

Na miejscu uczestniczyli w zajęciach projektowych związanych z dziedzictwem UNESCO. Zwiedzili jaskinie Škocjańske (slo. Škocjanske jame), które dzięki niepowtarzalnej przyrodzie, od roku 1986, są wpisane do rejestru dziedzictwa świata -UNESCO. Wszyscy uczestnicy projektu (Duńczycy, Włosi, Polacy, Słoweńcy, Grecy i Hiszpanie) zostali zaproszeni do pałacu prezydenckiego, który sąsiaduje ze szkołą, gdzie mogli zobaczyć jak pracuje Prezydent Republiki Słowenii Borut Pahor.

Zwiedzali stolicę- Lublanę według trasy wyznaczonej na mapie. Zobaczyli najważnieszje miejsca, place, zabytki związane z historią i kulturą Słowenii. Zwiedzili między innymi Zamkowe Wzgórze, Plac Kongresowy, Smoczy Most,Tromostovje (potrójny most). Uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych wraz z słoweńskimi rówieśnikami i innymi uczestnikami projektu. Prezentowali własne skarby narodowe, tworzyli rysunki jaskiń szkocjańskich, które odwiedzili we wtorek, nauczyli się dwóch narodowych tańców słoweńskich. Na miejscu mieszkali u rodzin słoweńskich, gdzie poznali życie codzienne, np.: tradycyjne potrawy, sposób spędzania czasu, obyczaje.

W maju wszyscy uczestnicy projektu spotkają się w szkole, w Nawodnej.

 Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.