Reklama [góra]

Zapraszają na Wielkanocny Bieg Zająca. Łobuziaki zbierają na wymarzoną wycieczkę


Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany Wielkanocny Bieg Zająca. Wydarzenie ma charakter charytatywny, a jego celem jest spełnienie marzeń dzieci z domu dziecka - wyjazd do Warszawy.

Sportowe wydarzenie rozpocznie się w Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia o godzinie 12.00 biegiem dzieci i młodzieży. Pięć minut później na starcie staną osoby zapisane wcześniej na Nordic Walking. O godzinie 13.00 odbędzie się start biegu głównego. Prócz tego, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: zabawne konkursy, slalom z "jajem" czy też rzut "jajem" w zająca. 


Trasa oraz dystans biegu:

Biegi dziecięce:

-Około 100 m (dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych);
-Około 200 m (dla dzieci z roczników 2008-2011);
-Około 400-500 m (dla dzieci z roczników 2004-2007).

Dystans biegu głównego wynosi 5 km po nawierzchni mieszanej: drodze asfaltowej i kostce brukowej. Start: ul Dworcowa 3, Promenada 1, Aleja Róż, Promenada 2, ul. Uzdrowiskowa, ul. Okólna, ul. Uzdrowiskowa 1, Promenada 2, Aleja Róż, Promenada 1, ul. Dworcowa 3 – Meta.

Trasa będzie posiadała oznaczenia od startu do mety. Trasa nie będzie posiadała atestu. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu. Trasa zostanie przedstawiona na mapce sytuacyjnej.


Fani Formy


Stowarzyszenia Sportowe „Fani Formy” zostało powołane, aby wspierać i pomagać drużynę Łobuziaków z domu dziecka w Trzcińsku-Zdroju. Dzieci są podopiecznymi Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej nr 3, której korzenie sięgają roku 1956. Miejsce to zapewnia opiekę i ochronę dla 28 dzieci w wieku 8-18 lat, mieszkających w trzech koedukacyjnych grupach rodzinkowych. Rodzinki te naśladują naturalne rodziny, w których wszystkie dzieci na równych prawach współuczestniczą w życiu grupy.

Milusińscy razem z opiekunami przygotowują śniadania i kolacje, uczą się codziennych, życiowych czynności, zdobywają nowe doświadczenia, mają wpływ na wystrój swoich pokoi, charakter zajęć, mają możliwość rozwijania własnych zainteresowań i pasji. Dom jest otwarty dla gości i na współpracę z wieloma osobami i instytucjami. Celem stowarzyszenia Sportowego „Fani Formy” jest upowszechnianie kultury fizycznej, edukacji i sportu na rzecz dzieci z domu dziecka w Trzcińsku-Zdroju.

Swoje działania prowadzimy poprzez 4 sekcje: biegową, rowerową, turystyczną oraz piłkarsko-siłową. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, a wszystkie darowizny, opłaty startowe czy dotacje przeznaczamy na cele statutowe, czyli integrację sportową Łobuziaków.

Przez dwa miesiące, począwszy od lutego, organizujemy akcję „Łobuziaki na rowery” – jest to zbiórka, podczas której zbieramy sprzęt rowerowy, odzież rowerową oraz akcesoria sportowe. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane dzieciom podczas finału I Wielkanocnego Bieg Zająca, który będzie biegiem charytatywnym i w całości dedykowany jest dzieciom. Bieg odbędzie się 2 kwietnia 2018 roku o godz. 14:00 w Trzcińsku-Zdroju. Opłaty startowe w całości przekazane zostaną Łobuziakom na organizację 10-dniowego rajdu rowerowego, który odbędzie się w dniach 8-18 lipca 2018 roku na trasie Bolesławiec-Wrocław.

Czytaj również: Zorganizowali turniej rzutów karnych aby wspomóc marzenie dzieci z domu dziecka

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.