Reklama [góra]Mandaty i wnioski o ukaranie czyli weekendowe działania Społecznej Straży Rybackiej


Działania Społecznej Straży Rybackiej są obecnie najlepszą alternatywą zwalczania plagi kłusownictwa i karania za przekraczanie uprawnień przez wędkujących. W ostatnim czasie działania powiatowych struktur SSR Gryfino znacznie się nasiliły. 

Jak informuje Mariusz Strzelczyk nowo powołany Komendant Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego, który pełni tę funkcję od 17 czerwca br.,powiatowe struktury przechodzą zmiany organizacyjne i personalne co oczywiście wiąże się z wymianą kadry. Podyktowane jest to tym, że część strażników SSR po wieloletniej działalności zdecydowała się zrezygnować z działalności w straży rybackiej a ich miejsce zastępują nowo powołani strażnicy. Zmiany zachodzące w SSR Gryfino nie mają wpływu na funkcjonowanie SSR w powiecie gryfińskim co tylko potwierdza intensywność patroli na wodach PZW i Regalicy, jakie prowadzone były w czerwcu i lipcu. 


W ostatni piątek 19 lipca dwa pełne zespoły przez ponad 8 godziny prowadziły równocześnie kontrolę na wodach PZW i wodach Regalicy. W tym czasie skontrolowano kilkadziesiąt osób, skierowano kilkanaście wniosków do PSR o ukaranie za popełnione wykroczenia, wezwano kilkukrotnie patrole Policji, które nałożyły kilka kilkusetzłotowych mandatów. Na jeziorze Karpaty Stare Objezierze Gmina Moryń patrol SSR podjął czynności kontrole w stosunku do dwóch wędkujących na łodzi. Wędkujący spłynęli do brzegu po czym porzucili sprzęt i zbiegli. Na miejsce wezwano patrol Policji, sporządzono pełną dokumentację z przebiegu zdarzenia. Sprawę przejęła Policja i jako organ właściwy będzie prowadzić dalsze postępowanie. Na główkach rzeki Odry w miejscowości Bielinek zabezpieczono porzucony sprzęt wędkarski i rybacki w tym sieć Więcierz służącą do nielegalnego połowu ryb.

Komendant SSR Mariusz Strzelczyk podkreśla, że pracy terenowej jest dużo, ale najważniejsze, że nie brakuje rąk do pracy i cieszy fakt, że zainteresowanie wstąpieniem w struktury SSR jest bardzo duże co napawa dużym optymizmem na przyszłość. Poza pracą terenową na co dzień staramy się spiąć wszystko organizacyjnie i sukcesywnie doposażać strażników SSR. 
W najbliższym czasie kolejne środki finansowe trafią do gryfińskich struktur SSR ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie dzięki umowie dotacji na ochronę wód i ich brzegów. Dzięki współpracy pomiędzy PZW Okręg w Szczecinie i Starostwem Powiatowym w Gryfinie otrzymaliśmy wsparcie i mamy możliwość stworzenia dogodniejszych warunków do prowadzenia zorganizowanych działań zapobiegających zanieczyszczeniom wód oraz zwalczania kłusownictwa.

5 komentarzy:

 1. HA HA HA. "Podyktowane jest to tym, że część strażników SSR po wieloletniej działalności zdecydowała się zrezygnować z działalności w straży rybackiej a ich miejsce zastępują nowo powołani strażnicy". A nie było to spowodowane wyrzuceniem byłego komendanta SSR ?? Podobno 14 strażników odeszło razem z nim ? Co z samochodem służbowym ? Nadaje się do naprawy czy tylko złom?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu masz rację odwołali komendanta dlatego że jeden ze strażaków robił samochód służbowy a komendanta wina i staży strażnicy poszli za nim i zucili legitymacje

   Usuń
 2. Podobno strażnicy biją wędkarzy i pozbawiając wolności. Dlatego zmiany

  OdpowiedzUsuń
 3. Strażnicy bili a komendant to ukrywal

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo! Pilnujcie, łapcie i karajcie tych baranów wszystkich. Za śmiecenie też karajcie bo to jest masakra jakaś.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.