Reklama [góra]Podczas Pikniku Rodzinnego wspierali chorą nastolatkę z Mieszkowic [foto]


Na kompleksie Orlik w Mieszkowicach w miniony weekend, 14 lipca odbył się integracyjny Piknik Rodzinny. Program festynu skierowany był do wszystkich chętnych chcących  wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. 

Organizatorami byli MGOK Mieszkowice, OSP Mieszkowice, Sołectwo Plany i Kamionka oraz Zarząd Osiedla Mieszkowice i cała rzesza ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Blok konkursów i zabaw integracyjnych, turniej rodzinny, konkursy strażackie, zabawy edukacyjne w rytmie reggae, a także występy wokalistów (Anastazji, Maksymiliana, Kacpra) i zespołów: Dobrawa i Szczęśliwy Traf były tłem dla akcji charytatywnej „Zbiórka dla Ilony”.

Mimo deszczowego rozpoczęcia festynu wszyscy daliśmy radę. Przed festynem rozegrano turniej piłkarski pod hasłem „Gramy dal Ilony” z udziałem drużyn: Mieszko Mieszkowice, Oldboje Mieszkowice, Zjednoczeni Kurzycko, Młodzi Mieszkowice. W trakcie pikniku odbyły się Mistrzostwa Mieszkowic w rzutach karnych. Zwycięzcą został Alan Wierzbicki. Nie zawiedli mieszkańcy i goście, którzy całymi rodzinami uczestniczyli w imprezie. Wielkie zaangażowanie wszystkich przyczyniło się do wspaniałej atmosfery tego wydarzenia. Atrakcji było co nie miara min. loterię i przepyszne ciasto oraz wyśmienite pierogi przygotowali mieszkańcy Kamionki - sąsiedzi Ilony. Rodzice uczniów SP Mieszkowice również serwowali ciasto, a dla najmłodszych popcorn. Koło fortuny kusiło wspaniałymi nagrodami. Dzieci miały artystycznie pomalowane buzie przez jedną z mam, a kolorowe warkoczyki miała każda dziewczynka z długimi włosami. Dla uczestników przygotowano również bezpłatny poczęstunek, słodycze i lody dla dzieci, a dla wszystkich pieczone kiełbaski i jabłka od Sadów Trzcińsko Zdrój. Mimo przelotnych opadów dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanych zamków od firmy „Mega dmuchańce” z Kostrzyna nad Odrą. Ogromną atrakcją był przyjazd MOTOKUMPLI Ilonki.

Wiele atrakcyjnych talonów upominkowych od mieszkowickich usługodawców i przedsiębiorców zostało przekazane na rzecz „Zbiórki dla Ilony”. Wielkie serce okazane na rzecz chorej Ilony ma wymiar materialny bo puszki wolontariuszy zapełniły się bardzo szybko. 

Udało się zebrać kwotę w wysokośći 16 161,62 złotych.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.