Reklama [góra]

Jest prawomocny wyrok sądu dla księdza z Gryfina, który uderzył dzieci [video]


Ksiądz Henryk K. z Gryfina musi zapłacić trzy tysiące złotych grzywny za naruszenie nietykalności cielesnej dwójki dzieci. W piątek Sąd Apelacyjny w Szczecinie utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji sprzed roku. 

Ksiądz w lipcu ubiegłego roku został skazany na karę trzech tysięcy złotych grzywny oraz wypłacenia po 500 złotych zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych dzieci oraz do pokrycia kosztów procesu. Chodzi o sytuację z kwietnia 2017 roku, wtedy to ksiądz miał uderzyć 14-łatkę w głowę a jakiś czas później szarpać innego nieletniego za rękę. 

- Od oskarżonego, jako kapłana i pasterza kształtującego zachowania wiernych oczekuje się dotrzymania wysokich standardów zachowania. Przemoc fizyczna, szczególnie wobec dzieci i wyrażana publicznie, nie może być uznawana za dopuszczalną formę korygowania zachowań małoletnich - argumentował Krzysztof Zaremba, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie. 

Prokuratura chciała podwyższenia kary grzywy do 5 tysięcy złotych. Duchownemu oprócz grzywny groziła nawet kara roku pozbawienia wolności. 


Czytaj również:
Ksiądz Henryk K. z wyrokiem za naruszenie nietykalności
Ksiądz usłyszał zarzuty, jest podejrzany o uderzenie dzieci, ma dozór policji

Źródło: tvn24

2 komentarze:

  1. DO PIEKŁA Z NIM I INNYMI RYDZYKOWYMI PEDOFILAMI!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Sędzia powinien zasądzić dożywotni zakaz pracy w szkole i z dziećmi.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.