Sukces wędkarzy z PZW Odra [foto]

Bardzo udany start zaliczyli zawodnicy chojeńskiego koła wędkarskiego Odra Chojna w niedzielę 1 września na Odrze w miejscowości Ognica. Tego dnia odbyły się „Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Szczecin o puchar Chojny” zaliczane do przedostatniej tury zmagań w szczecińskiej lidze spławikowej.

Na starcie stanęło około 70 zawodników, którzy ze względu na pojemność łowisk zostali podzieleni na dwa łowiska. Kobiety i juniorzy rywalizowali na Odrze w Krajniku Dln., natomiast seniorzy toczyli bój o ligowe punkty na Odrze w Ognicy. Najlepszy z koła PZW Odra Chojna okazał się Mariusz Strzelczyk, który zwyciężył swój sektor C z wagą ryb ponad 22 kg. Paweł Bucyk zajął 3 miejsce w sek. A1 z wagą ryb ponad 17 kg., Marek Wysokiński z wagą ryb ponad 14 kg zajął 4 miejsce w sek. B2. Kamil Skiba z wagą niespełna 7kg ryb zajął 8 miejsce w sek. B1. Największą wagę tego dnia uzyskał zawodnik klubu Markus Gryfino Grzegorz Działkowski, który przez 4 godziny rywalizacji złowił 28 kg ryb.

Już w najbliższą niedzielę 8 września ponownie na Odrze w Ognicy odbędzie się ostatnia tura zawodów „Grand Prix o puchar Prezesa Okręgu Szczecin” kończąca zmagania spławikowców w Okręgu szczecińskim. Na prośbę Okręgowego Kapitanatu Sportowego i Władz Okręgu Szczecin zwrócono się z prośbą, aby zakończenie sezonu ponownie zorganizowało koło wędkarskiego PZW Odra Chojna. W przeciągu ostatniego miesiąca jest to trzecia największa impreza sportowa z kalendarza okręgu organizowana przez działaczy koła 84 PZW Odra Chojna. W połowie sierpnia koło organizowało Drużynowe Mistrzostwa Okręgu a w ostatnią niedzielą 1 września Grand Prix o puchar Chojny.

Kto zostanie najlepszym spławikowym wędkarzem sezonu w okręgu szczecińskim dowiemy się już w najbliższą niedzielę 8 września.