Dąb strzelał gole z Celulozą Kostrzyn

W środę 15 lipca o godzinie 18 rozpoczął się sparing pomiędzy TS Celuloza Kostrzyn a MKS Dąb Dębno. Drużyny, które mają swoją piękną kartę w lokalnej historii futbolu, obecnie występują w klasie okręgowej.
 Padający deszcz mógł symbolizować sytuację gospodarzy, od których odwrócił się Urząd Miasta nie przeznaczając żadnych pieniędzy na drużynę seniorską. Na szczęście jest w Kostrzynie wielu ludzi chcących kontynuować chlubną tradycję ,,Papierowych".

Początkowa faza meczu nieco paraliżowała drużynę przyjezdnych i chyba efektem tego był gol samobójczy w czwartej minucie meczu. Z kolejnymi minutami Dąb nabierał wiary we własne możliwości, często wypracowując sobie sytuację podbramkowe.

Udokumentowane zostało to dwoma trafieniami jeszcze przed przerwą. Widać było, że gospodarze mieli w nogach poprzednie sparingi z mocnymi rywalami. Po zmianie stron to kostrzynianie ruszyli do natarcia i starali się zdominować gości. Bramka nieco podcięła skrzydła, lecz cały czas starano sie stwarzać okazję do zdobycia gola. Nie pomagała w tym pogoda i defensywa gości. Dębnianie po przejęciu piłki ładnie rozgrywali ją przez środek pola, czasami uruchamiając skrzydła. Życzymy obu drużynom rozwoju sportowego, organizacyjnego oraz sportowego.

TS Celuloza Kostrzyn- Paweł Wierzbowski , Stanisław Bogusz, Jakub Baranowski, Gracjan Klebieko, Konrad Soczomski, Dawid Bździel, Dawid Baranowski, Sebastian Jankowski, Dawid Olszewski, Adrian Jacewicz, Piotr Siembida, Mateusz Migdał, Krystian Siemieniecki, Łukasz Markowski, Ernest Markowski (junior)

MKS Dąb Dębno- Bramkarz: Andrzej Pawlisiak. Obrońcy: Paweł Majewski, Łukasz Gryciak, Mateusz Niedźwiecki (' 45 Mgr Artur Korman) , Dmytro Voloshyn. Pomoc: Bartosz Bielak ('45 Przemysław Kowalski), Piotr Rymar, Wojciech Wiśniewski, Paweł Noga, zawodnik testowany-Dawid Zieliński. Napastnicy: Robert Budzałek ('70 Kacper Panasiuk).

TS Celuloza Kostrzyn - MKS Dąb Dębno 1:3 Majewski Paweł '4(s) - Bielak Bartosz '17, Robert Budzałek '40, Paweł Noga' 59

Ławka: Andrzej Swakowski(kontuzja) Trener: Marcin Domagała Kierownik zespołu: Paweł Wilczyński