Regionalny Puchar Polski. Jakie zasady rozgrywek od nowego sezonu?

Zachodniopomorskie Związek Piłki Nożnej opublikował regulamin rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021.

Dokument liczy kilkanaście punktów jednak najważniejsze są te dotyczące przeprowadzenia spotkań w dobie stanu epidemii.

Zawody przeprowadzone zostaną systemem pucharowym tzn., że drużyny przegrywające odpadają. Gospodarzami zawodów są drużyny występujące w niższych klasach rozgrywkowych przypadku drużyny z tej samej klasie rozgrywkowej gospodarza zawodów wyłoni WGiE ZZPN podczas losowania. Zawody trwają 2 x 45 minut.

W I etapie w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie gry sędzia zarządzi serię rzutów z punktu karnego zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną. Prawo do wykonywania rzutów z punktu karnego mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia spotkania.

W II etapie w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut, w razie dalszego remisu sędzia zarządzi serię rzutów z punktu karnego zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną.

Prawo do wykonywania rzutów z punktu karnego mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia dogrywki i pozostali na płycie boiska.

Za wycofanie zespołu z rozgrywek klub zostanie ukarany na wniosek Wydziału Gier i Ewidencji przez Wydział Dyscypliny karą finansową w wysokości – 500 złotych.

Za nieusprawiedliwione niestawienie się na zawodu klub zostanie ukarany na wniosek WGiE przez WD karą w wysokości 250 zł.