Bakterie kałowe w ujęciu wody

Uwaga mieszkańcy Grzybna i miejscowości Bary k/Chojny, są problemy z wodą w kranach. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje, że w dniu 24 lipca została wydana decyzja o warunkowej przydatności wody do spożycia po przegotowaniu ze wzgledu na obecność bakterii grupy coli w 100 ml wody pochodzącej z ujęcia Chojna, ul. Barwicka, sieć Bara.


Dzień wcześniej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie poinformował, że została wydana decyzja o braku przydatności wody do spożycia ze względu na obecność Enterokoków kałowych w 100 ml wody pochodzącej z ujęcia w m. Grzybno (gm. Chojna).

Rozmawialiśmy z pracownikiem gryfińskiego sanepidu, nie ma problemów z wodą w Chojnie, problem dotyczy tylko sieci Bara oraz ujęcia w Grzybnie.

Za jakość wody w obud przypadkach odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Chojnie Sp. z o. o. Kolejne badanie zaplanowano na poniedziałek, 28 lipca. 

8 Komentarze

 1. kłamiecie z ta skażoną woda .

  OdpowiedzUsuń
 2. prawda czy fałsz?

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest fałsz jak by była woda skazona to by woda w beczkach jeździła a wg nie jeździ . Wiec jest to kłamstwo .

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę czytać ze zrozumieniem, wykryto bakterie w wodzie pochodzącej z ujęcia Chojna, ul. Barwicka, sieć Bara. Przekroczone normy zostały w miejscowości Grzybno. O ile na Barach woda po przegotowaniu nadaje się do spożycia, to w Grzybnie mieszkańcy mieli do dyspozycji beczkowóz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe tylko dlaczego fontanna w centrum Chojny nie działa od poniedziałku??? i ile mamy ujęć w Chojnie??mieszkam w centrum chojny i po wypiciu wody z kranu większość znajomych mają sra****kę???

  OdpowiedzUsuń
 6. A kiedy był płukany rurociąg na barach ? Od kilku lat tu mieszkam i nikogo nie widziałem. Jak zwykle oszczędności, mało tu ludzie wody pobierają i mało płacą to po co płukać, narażać się na dodatkowe koszty. A woda stoi i kiśnie bo szkoda jest odkręcić hydrant na godzinke co 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytajcie ze zrozumieniem.To dotyczy tylko 100 ml.wody.Reszta jest ok.

  OdpowiedzUsuń
 8. beczkowóz jest 3 razy dziennie w Grzybnie

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza