Co się dzieje w wakacje w gminie Mieszkowice?


Wakacje to nie tylko urlopy, jest to również czas wytężonej pracy ośrodków kultury. Sporo dzieje się w gminie Mieszkowice, gdzie miejscowy dom kultury przygotował wiele atrakcji i niespodzianek, szczególnie dla najmłodszych. 


Festyn Przyjaciół Pszczół 2014
Czy pszczoły są pożyteczne? Na to pytanie twierdząco odpowiedzą nawet małe dzieci. A najczęstszą ich odpowiedzią będzie: bo robią słodki miód.
Ale czy to wszystko? Otóż nie i każde dziecko mogło się o tym przekonać podczas Festynu Przyjaciół Pszczół organizowanego 23 lipca przez Nadleśnictwo Mieszkowice i MGOK Mieszkowice. Pierwszym zadaniem było odnalezienie tzw. „skarbów”sprytnie schowanych na powierzchni ok 2 ha ogrodu dendrologicznego. Niestety ku zakłopotaniu organizatorów ok 40 dzieci uwinęły się z tym zadaniem w ciągu kilkunastu minut. Następnie Paulina Dziedzic – pracownik Nadleśnictwa oprowadziła wszystkich po „pszczelim zakątku”. Pszczeli zakątek to wyodrębniona część placu przy Nadleśnictwie, w której znajdują się różnego rodzaju makiety uli oraz tablice informacyjne o życiu tych pożytecznych owadów. Poznaliśmy budowę ula, życie i rozwój pszczoły, a także zastosowanie pszczelich produktów w życiu człowieka. Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczne. Dzieci w grupach, niektóre z rodzicami, malowały na kartonie wizerunek pszczoły. Powstały fantastyczne prace a każdy uczestnik otrzymał pamiątkową nagrodę. Następnie wszyscy wzięli udział w zabawach sportowych. Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Podwórkowy plac zabaw Troszyn
Wzorem organizowanych w Starych Łysogórkach i Stnie podwórkowego placu zabaw KGW w Troszynie i MGOK Mieszkowice zaprosili najmłodszych mieszkańców Troszyna do udziału w grach i zabawach. 22 lipca plac przed świetlicą wiejską zapełnił się dziećmi i młodzieżą. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od zajęć plastycznych. Tym razem tematem przewodnim były kwiaty. Następnie odbyły się drużynowe potyczki. Jednak największą frajdą wśród wszystkich zgromadzonych były zawody "strongmenów". Uczestnicy mieli za zadanie przeciągnąć samochód w jak najkrótszym czasie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe nagrody i gadżety. Na osłodę każdy mógł spróbować pysznych ciast upieczonych przez panie z KGW w Troszynie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w wakacyjnej akcji Podwórkowy Plac Zabaw.

Podwórkowy plac zabaw Sitno
Kolejny festyn w ramach akcji „Podwórkowy plac zabaw” za nami. Tym razem pojechaliśmy do Sitna na zaproszenie Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Troszyna Bożeny Koteckiej, która podjęła się rozpropagować imprezę. W piątek 17 lipca do „Ekocentrum” w Sitnie przyszły dzieci oraz rodzice. Pierwszym zadaniem było namalowanie kolorowych motyli, malowały zespoły złożone z najmłodszych uczestników, wspierane młodzieżą i mamami. Wytężona, wesoła praca zaowocowała fantastycznymi wizjami motyli. Każdy mały artysta został nagrodzony, a kolorowe motyle dumnie zdobiły plac. Następnie przyszła pora na wesołe konkursy i zabawy. Malusieńcy zmagali się na mini torze przeszkód, starsze dzieci już na boisku rywalizowały w wielu konkursach i zabawach. Bawiono się przy układach gimnastycznych i „zumbie”, którą prowadziła Wiktoria Kotecka. Mimo upału nikt nie narzekał. Zabawa trwała prawie 4 godziny.
Reasumując impreza w Sitnie udowodniła, że patentem na dobrą udaną imprezę, są sami uczestnicy; dzieci i rodzice.
Miłym dodatkiem do tego było pyszne domowe ciasto upieczone przez mieszkanki Sitna.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wesołego festynu.

Podwórkowy plac zabaw Stare Łysogórki
14 lipca w Starych Łysogórach odbyła się impreza w ramach akcji: ,,Podwórkowy plac zabaw”. W imprezie brały udział dzieci i młodzież, które rozpoczęły zabawę od malowania na łonie natury. Zorganizowane zostały zawody które wymusiły na młodzieży odrobinę rywalizacji ze sobą, instruktorzy jak małe dzieci dołączyli się do zabawy.

Na zakończenie odbył się mały poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze St. Łysogórek, który miał na celu przywrócenia utraconej energii uczestnikom.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza