Niemiecko - Polski Dzień Integracji w Osinowie Dolnym

Na targowisku "Polenmarkt" w Osinowie Dolnym w sobotę, 5 lipca odbył się 1. Niemiecko - Polski Dzień Integracji Ochotniczej Straży Pożarnej. Głównym celem wspólnych zawodów była integracja środowisk strażackich z obu stron Odry. W zawodach udział wzięło pięć drużyn niemieckich i pięć polskich. Drużyny strażackie rywalizowały między sobą w następujących konkurencjach sztafeta Firefighter, napełnianie nalewaków przy pomocy hydronetek, budowanie „drzewa” z armatury wodnej, slalom w alkogoglach między pachołkami z kubkiem wody, slalom z wężami ssawnymi pomiędzy tyczkami, rzut wężem ssawnym na określoną odległość, przekładanie elementów sprzętu strażackiego między szczeblami płota, rzut linką do celu, rozwijanie odcinków węży strażackich celem trafienia w stojące pachołki, transport wody na odległość przy pomocy węża strażackiego.

Najlepszą drużyną okazała się OSP Czachów reprezentująca gminę Cedynia, która w ogólnym zestawieniu uzyskała 28 pkt. Kolejne miejsca przedstawiają się następująco:

II miejsce – KP PSP Gryfino (34 pkt)
III miejsce – OSP Mieszkowice (37 pkt)
IV miejsce – Bad Freienwalde (39 pkt)
V miejsce – Altranft (40 pkt)
VI miejsce – OSP Trzcińsko-Zdrój (45 pkt)
VII miejsce – Neuenhagen (54 pkt)
VIII miejsce – Hohenwutzen (58 pkt)
IX miejsce – OSP Chojna (64 pkt)
X miejsce – Neutrebbin (77 pkt).

Organizatorami sobotniego wydarzenia byli: René Erdmann – Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Bad Freienwalde, Nicolas Gesch przy wsparciu zarządu Polenmarkt Hohenwutzen/Osinów Dolny oraz bryg. Jacek Rudziński – Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie. Koordynatorem działań był Tomasz Siwiela, zarządzający przygranicznym targowiskiem w Osinowie Dolnym.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza