Tomasz Gollob - mistrz świata na żużlu odwiedzi Chojnę

Tomasz Gollob najbardziej utytułowany polski żużlowiec przyjął zaproszenie Klubu Motorowego w Chojnie i wystartuje w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, które odbędą się w niedzielę, 5 października na chojeńskim torze motocrossowym. 


- Będzie to niesamowita okazja dla kibiców sportów motorowych spotkania się z tak utytułowanym zawodnikiem i zobaczenia Go na żywo na torze wyścigowym - informuje Marek Kugler.

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie są na stałe wpisane do kalendarza imprez organizowanych przez Klub Motorowy Chojna – od kilku lat wzrasta ranga wyścigów odbywających się w Chojnie, jest to efektem bardzo dobrej współpracy klubu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Powiatem Gryfińskim i Gminą Chojna. Trwająca od kilku lat współpraca przynosi widoczne efekty – duża frekwencja oraz dobre opinie zawodników o chojeńskich zawodach.

Będzie to ostatnia IX runda decydująca o tytułach mistrzowskich. Tylko jeden zawodnik – Andrzej Szalbierz startujący w klasie masters ma zapewniony tytuł mistrzowski, pozostali muszą walczyć do końca aby utrzymać swoją pozycję, gwarantuje to emocje do ostatniego wyścigu.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz objął zawody Patronatem Honorowym a współorganizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Gyfiński i Gmina Chojna.

Od godz.8.30 do 12.00 odbędą się treningi a od godz 12.30 do 18.00 dwie tury wyścigów w poszczególnych klasach.


Redakcja

3 Komentarze

 1. Tytuł ma się nijak do treści. Tomasz Gollob to były mistrz świata na żużlu, ale wygrał jeden raz, skąd więc siedmiokrotny mistrz? Czyżby Tony Rikardsson miał odwiedzić Chojnę? Ale i tak zbobył mistrzostwo sześć razy ;) Oj pan redaktor musi się doszkolić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł się zmienił, więc teraz jest ok ;) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Tomasz Gollob zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu w 2010 roku, a w latach 1996,2005,2007,2009,2010,2011 stał na najwyższym podium drużynowych mistrzostw świata, więc chyba może czuć się siedmiokrotnym mistrzem.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza