Kieruj się rozsądkiem


W środę, 24 września miało miejsce kolejne spotkanie funkcjonariuszy Policji - tym razem z uczniami klasy trzeciej, czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Moryniu – zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Moryniu i Komisariat Policji w Chojnie. 


Szkolenie dotyczyło przede wszystkim zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz bezpiecznego powrotu do domu. Pierwsza część spotkania, które odbyło się 22 lipca b.r. skierowana była szczególnie do dorosłych aktywnych zawodowo i seniorów.

Aspirant sztabowy Anna Przybylska i aspirant Wojciech Sobolewski opowiedzieli również o akcji „Stop Wariatom Drogowym”, a następnie rozdano dzieciom zawieszki w kształcie serca z emocjonalnym przekazem adresowanym do kierowców. Na otrzymanych sercach dzieci mogły wpisać dowolne hasło, które ma przekonać do bezpiecznej jazdy, a potem wręczyć je osobie bliskiej.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Chojnie, uczniom – biorącym udział w spotkaniu oraz opiekunom z Zespołu Szkół w Moryniu.

bibliotekarz
Maja Cacek
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza