Rada Powiatu wyróżniła najlepszych uczniów


Przesłanie wielkiego humanisty Horacego:„Odważ się być mądrym" – to kwintesencja postawy młodych ludzi, którzy są przykładem, że laury nie są zarezerwowane dla wybranych, ale mogą zwieńczyć skronie wszystkich tych, którym pracowitość, wytrwałość i wiara we własne możliwości nie są obce. Najlepszym tego przykładem jest trzynastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Gryfiński, którzy 25 września, podczas sesji Rady Powiatu odebrali stypendia za wybitne wyniki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014.


Aby otrzymać wyróżnienie trzeba było wykazać się średnią ocen minimum 5,0 oraz bardzo dobrym zachowaniem. Stypendia przyznane zostały jednorazowo w formie finansowej jako wyraz uznania i docenienia osiągnięć młodych ludzi, są też zachętą do dalszej pracy, a jednocześnie skromnym wsparciem na realizację marzeń, rozwijanie pasji czy zakup potrzebnych rzeczy. Poniżej sylwetki wyróżnionych stypendystów. Aleksandra Rębacz, uczennica III klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Skromna profesjonalistka, zawsze dążąca do zamierzonego celu. Jej zainteresowani wiążą się z naukami matematycznymi i ekonomicznymi, lubi także gotować. Marzy o studiach na kierunku rachunkowość i finanse.
Średnia ocen: 5,33

Michał Bojda, uczeń III klasy w Liceum Ogólnokształcącym o profilu humanistycznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. W roku szkolnym 2013/2014 uzyskał bardzo wysoki wynik w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „Kalejdoskop". Aktywnie wspiera pracę Samorządu Uczniowskiego, działa na rzecz społeczności lokalnej. Ma szeroki i imponujący wachlarz zainteresowań – od piłki nożnej (jest najmłodszym w Polsce sędzią piłkarskim), poprzez dziennikarstwo, aż po politykę (pełni funkcję przewodniczącego Federacji Młodych Socjaldemokratów w Gryfinie oraz jest członkiem Rady Krajowej FMS.
Średnia ocen: 5,2

Paulina Kubiś, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-medialnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Interesuje się fotografią, literatura i szkicowaniem. Po maturze chciałaby studiować architekturę wnętrz.
Średnia ocen: 5,12

Bartosz Nyczaj, uczeń III klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Bierze udział w licznych konkursach przedmiotowych, m.in. Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej „Być przedsiębiorczym", zajmując 6. miejsce, w Ogólnopolskim Konkursie geograficznym Geo-Planeta, w wojewódzkim Konkursie Wiedzy Prawno-Ekonomicznej oraz konkursach matematycznych Alfik i Kangur Matematyczny.
Aktywnie realizował projekty szkolne w ramach ekonomii w praktyce: Pracownia obsługi klienta zwana sklepikiem szkolnym Zdrówko oraz Dzień Kobiet.
Średnia ocen: 5,1.

Lin Truong Dong, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku humanistyczno-dziennikarskim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły, angażuje się w akcje charytatywne. Współredaguje gazetkę szkolną „Wióry" oraz jest reprezentantką szkolnej drużyny, z którą wywalczyła II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Nożnej Dziewcząt.
Do zainteresowań Lin należą języki obce oraz dobra lektura. W przyszłości chciałaby studiować finanse i rachunkowość.
Średnia ocen: 5,09

Mikołaj Gajowski, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Klubu Europejskiego Douzelage. Uczestniczy w projektach międzynarodowych. W roku szkolnym 2013/2014 otrzymał wyróżnienie w etapie półfinałowym Ogólnopolskiego Konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Uczestniczył w wielu konkursach m.in. „Alfiku matematycznym", Kangurze, VI Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, Zachodniopomorskim Konkursie Wiedzy o Podatkach oraz wielu konkursach szkolnych. W przyszłości zamierza studiować na Akademii Morskiej w Szczecinie. Średnia ocen: 5,06

Kornelia Makowska, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Bierze udział w licznych konkursach. Zajęła I miejsce w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wzięła udział w IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej „Być przedsiębiorczym", zajmując 9. miejsce. Ponadto uczestniczyła w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur" oraz ogólnopolskim konkursie informatycznym „Bóbr". Zainteresowania Kornelii to języki obce, krajoznawstwo i podróże. W przyszłości chciałaby studiować finanse i rachunkowość. Średnia ocen: 5,06.

Katarzyna Lisiecka, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-medialnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Reprezentuje szkołę w licznych konkursach. Interesuje się historią Polski, starożytnością i mitologią. Po zakończeniu nauki w liceum planuje studiować historię.
Średnia ocen: 5,0

Justyna Prus, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku humanistyczno-dziennikarskim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Należy do składu redakcyjnego szkolnej gazetki „Wióry". Uczestniczyła w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej, zajęła II miejsce w konkursie wiedzy „Religie Świata" oraz III miejsce w szkolnym konkursie Wiedzy o Zdrowiu.
W wolnym czasie pogłębia swoją znajomość języków obcych. Interesuje się kulturą Dalekiego Wschodu, szczególnie Japonii. Zna podstawy języka japońskiego, Jej marzeniem są studia medyczne. Średnia ocen: 5,0

Julia Rembecka, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-medialnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Reprezentuje szkołę w licznych konkursach, pełni funkcję asysty w poczcie sztandarowym szkoły. Do kręgu zainteresowań Julii należy literatura, historia i kultura starożytnej Grecji. W przyszłości chciałaby studiować historie wojskowości lub germanistykę.
Średnia ocen: 5,0

Katarzyna Juścińska, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku humanistyczno-dziennikarskim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Uczennica bardzo chętnie bierze udział w konkursach wiedzy na różnym szczeblu. Uczestniczyła w etapie wojewódzkim XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej, zajęła III miejsce w powiatowym konkursie Promocji Zdrowego Trybu Życia.
Współredaguje szkolną gazetkę „Wióry", aktywnie współpracuje w akcjach charytatywnych. W wolnym czasie ogląda filmy, czyta książki o tematyce podróżniczej, lubi muzykę klasyczną, szczególnie Mozarta. Po zdanej maturze chciałaby studiować biotechnologię. Średnia ocen: 5,0

Klaudia Woźniakowska, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu kosmetyczno-rehabilitacyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Jej pasją jest medycyna, biologia oraz kosmetyka. Marzy o tym by w przyszłości pomagać ludziom jako lekarz.
Średnia ocen: 5,0

Robert Wójcik, uczeń II klasy Technikum Zawodowego o kierunku technik elektryk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy. Jego pasją jest ekonomia, film, muzyka i architektura, W wolnych chwilach rysuje i jeździ rowerem. W przyszłości chciałby zostać architektem.
Średnia ocen: 5,0
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza