Święto Pieczonego Ziemniaka 2014W czwartkowe popołudnie, 25 września w ogrodzie przedszkolnym w Widuchowej odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością sam Król – Ziemniak, który przedstawił krótką historię o ziemniaku, tłumacząc jednocześnie dzieciom cel spotkania. Był to czas pełen uśmiechu i radości, chociaż na dworze padał ulewny deszcz. W placówce bowiem, prowadząca uroczystość pani Ania, wprowadziła dzieci i rodziców w doskonały nastrój. Trzeba sporo się było ruszać, skakać i pamiętać kroki do słyszanej muzyki. Deszcz udało się przegonić i wszyscy przybyli wyszli na plac przedszkolny. 

Dzieci i rodzice brali udział w różnych zabawach. Całą imprezę w plenerze rozpoczęło wspólne poszukiwanie ziemniaków rozrzuconych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawach w kręgu z gotowanym ziemniakiem, jak również w różnych przygotowanych „ziemniaczanych konkurencjach”, gdzie mogły wykazać się sprawnością czy też szybkością i zwinnością w zawodach typu bieg z „dzieckiem”, wyścig z ziemniakiem i łyżką. Rodzice mogli wziąć udział w licytacji jesiennych ozdób i zakupić ciasta. Zebrana kwota zasiliła konto Rady Rodziców, która pieniążki przeznaczy w całości na potrzeby dzieci. Uwieńczeniem tej świetnej zabawy było spożywanie grochówki i gotowanych ziemniaków na świeżym powietrzu. Dzieci z naszego przedszkola świetnie bawiły się na placu przedszkolnym przy pląsach, zabawach ruchowych i muzyce. Był to dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy. Jeszcze nie raz spotkamy się w tak miłym i serdecznym gronie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wypieki oraz za Jesienne ozdoby na licytację. Natomiast Pracownikom przedszkola dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza